Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Babai i shqiptarëve Zvicrës: Më falni!

Shko poshtë

Babai i shqiptarëve Zvicrës: Më falni! Empty Babai i shqiptarëve Zvicrës: Më falni!

Mesazh nga Agim Gashi Fri Aug 19, 2011 8:14 pm


Babai i shqiptarëve Zvicrës: Më falni!

Babai i shqiptarëve Zvicrës: Më falni! Pr-BabaiRrahmani me fotot e Jetonit e Rasimit, kur ishin më të rinj

Rrahman R. turpërohet nga dy djemtë e tij Rasimi (31) dhe Jetoni (33). Ata në fillim të javës e prenë në fyt një politikan zviceran, duke i sjellur telashe 70 vjeçarit që jeton ndershëm në Zvicër tash e 33 vjet. “Kjo më bën shumë të pikëllueshëm. Gjithmonë e pyes veten:Pse?”, thotë Rrahmani për gazetën Blick.

Pensionisti shikon në gazetë gruan dhe fëmijtë e Karl Z, dhe thotë se për pak Rasimi do ta shkatërronte një familje të tërë. Rrahmani tregon se djali më i vogël ka lindur në Zvicër dhe ka një punë të mirë. Dy të mëdhenjtë, sipas tij, kanë probleme serioze me alkoolin. Edhe pse ky i ka lutur të kërkojnë ndihmë, ata nuk e kanë bërë një gjë të tillë.

“Dua t’i kërkoj falje Zvicrës. Një mijë herë dua t’i kërkoj falje familjes Zingrich për djemtë e mi.

Babai i shqiptarëve Zvicrës: Më falni! Schwinger

Do të doja ta vitizoj Karlin, por e kam të vështirë. Nuk do të mund ta shihja në sy nga turpi”, thotë Rrahmani.

Ai e ka pranuar se djemtë e tij edhe në të tjera raste kanë pasur probleme me fqinjtë në lokalitetin Interlaken. Jetoni është liruar, kurse Rasimi po mbahet në burg, dhe Rrahmani thotë se nuk do të shkojë ta vizitojë.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi