Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poezi nga Lek Mrijaj - Oj Kosovë krenare ty me trojet Ilire të Thërret Shqipërija

Shko poshtë

Poezi nga Lek Mrijaj - Oj Kosovë krenare  ty me trojet Ilire të Thërret Shqipërija Empty Poezi nga Lek Mrijaj - Oj Kosovë krenare ty me trojet Ilire të Thërret Shqipërija

Mesazh nga Lek Sun Sep 04, 2011 12:53 am

Oj Kosovë krenare ty me trojet Ilire të Thërret Shqipërija

Oj Kosovë krenare ty me trojet Ilire të thërret Shqiperija e Mbretit Kastriot
eni k'tu tek unë tok se jeni trojet e mija te bekuara edhe nga i madhi ZOT
qe njëqind vjetë te pushtuar me dhunë nga sodateska barbare ruso karpatiane
unë kurrë nuk ju lë më në dorë te armikut te mjerë pasha gjirin e kësaj nane.

Jemi betue ne komb e Beslidhjen e të madhit Mbret të Skenderbeut tonë legjendarë
do t'bashkojë te gjitha trojet t'festojmë s'bashku dhe gjithë t'pa ndarë t'jemi krenarë
ta gëzojmë edhe ne unitetin e perbashket patriotik pa dallim partije dhe besimi
t'krenohemi o populli im i dashur se jemi të Shënjt se bashkimi do te jetë per ne shpetimi.

Pësqindë vjetë ndër turk dhe njëqind vjetë ndër shka te shtypur nga këta satan t'mjerë barbarë
mbijetuam nga dhuna e egër dhe krimet terroriste turko e sllavo-karpatiane ashtu të ndarë
e tash sillen disa korba te zi mallkimi qe deshirojnë te na perçajnë neve si popull ne mes veti
kurr nuk do të lejojë Shqipja e jonë dykrenare dhe shumë shpejt do te kemi bashkim te një shteti.

Shteti ynë krenar nder shekuj ishte dhe është Shqipëria jonë legjendare e bashkuar pa kufi
na ndanë padrejtesishtë neve si popull europa miqët e barbarëve dhe na e copëtuan ketë Shqipëri
të bëhemi te gjithë bashkë pa dallim feje dhe partie rreth shkabës dhe Illirisë sonë te vjeter Arbërore
të shpetojmë bashkimit kombetar te bekuar sepse djalli i mallkuar deshiron te na largojë prej dore.

Filozofia e shënjtë e deshmorëve të Dradanisë ishte çlirimi i trojeve Shqiptare nga serbia
shpejtoni vëllezer Shqiptar lidhuni në Besëlidhje te re se nuk ka tjeter shpetim Shqipërija
ti tregojmë botës demokratike se ne ishim dhe do të jemi në trojet tona Ilre dhe Arbërore
ti kthejmë te gjitha trojet tona të Shënjta Shqiptare qe padrejtesisht na u shkëputen prej dore.

Lek

Numri i postimeve : 142
Registration date : 17/12/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi