Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ANGELINA JOLIE , pas vizitës në Kosovë, pse nuk shkoi në Serbi?

Shko poshtë

ANGELINA JOLIE , pas vizitës në Kosovë, pse nuk shkoi në Serbi?  Empty ANGELINA JOLIE , pas vizitës në Kosovë, pse nuk shkoi në Serbi?

Mesazh nga Agim Gashi Mon Sep 26, 2011 10:10 pm

ANGELINA JOLIE , pas vizitës në Kosovë, pse nuk shkoi në Serbi?

ANGELINA JOLIE , pas vizitës në Kosovë, pse nuk shkoi në Serbi?  1.aaaaaaaaaaaaangljol

Angelina Jolie, nuk shkoi në Serbi pse nuk deshi të jetë «as e dhunuara » e as « e dashura “ e një serbi ! Aktorja Hollywood dhe bukuroshja e palnetit Angelina Jolie vitin e kaluar kishte planifikuar të jetë personazh në një film bazuar në histori dashurie mes një boshnjake dhe një serbi. Apo a ishte marrur në sy të keq Angelina, bukuroshja e planertit nga serbët pse babai i saj John Voigt, aktori i njohur amerikan, kishte shprehur sipmpati dhe miqë sit ndaj popullit shqiptarë gjatë një interviste dhënë drejtuesit të agjencisë « Peresheva Jonë »

Gjenevë, 26 shtator/ AIK-Presheva Jonë

Sipas disa burimeve tona ajo kishte refuzuar që sipas gjitha gjasave ajo nuk deshi të shkonte në Serbi duke refuzuar të ishte edhe pse ne film «e dashura » e as « e dhunura » e një serbi !. Mos shkruarj e e Angleina Jolie në Serbi disa medija serbe jnaë përojkekur ta interpretojnë poltikisht dhe “patgrotikisht” gjoja “skenaristët serbë pasakn anuluar, sepse nuk pasakna dahsur që përmes ke¨tij filmi t’i qitet faqaj e zezë Serbisë », një sesope në atë film ata paarqiten si kriminlë dhe dhunues të femrave. Nër fakt filmi kishte një përbajtje të luftës në Bosnjë, një film e përzier krime, spastrime etnike, vuajtje, luftë…ngjarje kjo mjaft interesante e cila më pas u shndërrua në një histori dashurie mes të viktimës dhe përdhunues serbe boshnjake.
ANGELINA JOLIE , pas vizitës në Kosovë, pse nuk shkoi në Serbi?  1.aaaaaaaaaaa.ang

Angelina Jolie, ambsadore e OKB-së në këtë kontekst, kihste ndërmend të shkon në Serbi në korrikun e vitit të kaluar për t'u takuar me drejtuesit e kompanisë të prodhimit serb International Pink Films. Megjithatë, në momentin e fundit, sipas mediave serbe « Zeljko Mitrovic, kreu i Pink Films International ka anuluar bashkëpunim me aktoren për shkak të paragjykimeve të saj dhe kundër popullit serb."

Angelina Jolie ishte e gatshme për të marrur mbi supe rolin kryesor në një film mbi luftën e Bosnjes. Madje edhe Rade Serbedzija kihste zgjedhur ketë yll së bashku me aktorët e ndoshta të tjerë nga rajoni të i prijnë epronzheve kryesore. Ndërsa komplot ishte i paqartë dhe ai duhet të sillen rreth një "histori dashurie" mes një grua muslimane, boshnjake dhe një ushtari serb boshnjak. Në Serbi, filmi në fjalë kishte shkaktuar polemika të ashpra për shkak të subjektit ndonjëherë aq të prekshëm të angazhimit serb në vuajtjet e boshnjake të luftës. Angelina është kinse në plan të vizitojë Beogradin në të ardhmen e afërt, por komentet e lexuesve në faqet e lajmeve serbe kryesisht thonë se ajo nuk është e mirëpritur, sepse filmi ajo ka në plan të drejtpërdrejtë do të jetë "anti-serbe" qe « sipas mediave serbe ajo na çon në një temë interesante - propagande anti-serbe në filma… »
Pra siq po shifet vete serbët e kishin ftuar Angelina Jolie për të marë pjesë në ketë film dhe nga vet ata, sipas mediave serbe « qenka refuzuar » ?!

ANGELINA JOLIE , pas vizitës në Kosovë, pse nuk shkoi në Serbi?  1.aaaaaaaaajohnefa
JON VOIGHT ME DREJTUESIN E "PRESHEVA JONË"

Lidhur me këtë abstenim të Angleina Jolies në këtë film Mitorvic nuk ka kursyer edhe akuzan kundër bukuroshes botërore duke pohuar disa mediave se « Unë kisha shumë simpati për të. Porm për fat të keq, ajo kishte thjeshtë paragjykime të këqiaj ndaj serbëve. Ndërsa unë e di se duke punuar me të, do të hapeshin të gjitha dyert e biznesit të madh në film.. »
Lidhur me ketë prdoucenit serbe Zeljko Mitrovic kishte delaruar se "unë kisha simpati të madhe për Angelina Jolie dhe shumë të respektojnë punën e saj dhe karakterin. Për fat të keq, ajo është e plotë të paragjykimeve kundër serbëve. Unë e di se bashkëpunimi me të hap derën për një biznes të madh film, por nuk duan të jenë pjesë e diçka që, për herë i njëqindtë serbët si djemtë e vazhdueshme e keqe ".
Apo a ishte marrur në sy të keq Angelina, bukuroshja e planertit nga serbët pse babai i saj John Voigt, aktori i njohur amerikan, kishte shprehur sipmpati dhe miqë sit ndaj popullit shqiptarë gjatë një interviste dhënë drejtuesit të agjencisë « Peresheva Jonë »

ANGELINA JOLIE , pas vizitës në Kosovë, pse nuk shkoi në Serbi?  1.aaaaaaaaaajol

Pra, ishte aktori John Voight, babai i aktores tepër të njohur, bukuroshes Angelina Jolie, e cila ka ndjekur gjurmët e të atit duke iu kushtuar kinematografisë. Për herë të parë, aktori John Voight prononcohet për një media shqiptare. Fituesi i çmimit "Oskar" në vitin 1978 si aktori më i mirë, për filmin "Duke u kthyer në shtëpi", por edhe i çmimit "Golden Globe" e "Palma e Artë" në po të njëjtën kategori, rrëfen për gazetarin shquiptarë bashkëpunimet e tij me aktorët shqiptarë. "Unë kam pasur fatin të njihem, por edhe të interpretoj me aktorë shqiptarë, me të cilët kam aktruar në filmin e Tom Cruis « Mission impossible » të vitit 1996. Jam i mendimit se shqiptarët janë aktorë të shkëlqyer. Mjafton që të përmend emrin e aktorit të ndjerë, të madhit John Belushi, i cili u nda nga ne kolegët dhe ju shqiptarët në marsin e vitit 1982, pastaj vëllain e tij James Belushin, i cili vazhdon të jetë një aktor i suksesshëm", tregon aktori John Voight. "E di se ju shqiptarët keni humbur një aktor të jashtëzakonshëm, por ne kemi humbur një koleg dhe mik të madh. Por kjo nuk do të thotë se me të marrin fund aktorët e suksesshëm shqiptarë. Sot Shqipëria e Kosova ka shumë Belusha të tjerë", shton babai i aktores hollivudiane Angelina Jolie.
Ai duket i thjeshtë në komunikim, duke e bërë bisedën më të ngrohtë e më interesante. Sigurisht që i njeh shqiptarët, Shqipërinë e Kosovën, për shkak të aktorëve të njohur, kolegë të tij, James e John Belushi, por edhe për shkak të luftës së madhe të shqiptarëve të Kosovës për pavarësi. "Unë i njoh shumë mirë shqiptarët. E kush nuk i njeh shqiptarët, kush nuk e di se ku ndodhet Kosova? E di mirë dhe e njoh luftën e shqiptarëve liridashës për ta parë Kosovën të pavarur...
Kosova sot ka fituar statusin të cilin e ka merituar. Jam i gëzuar kur sot në Kosovë shqiptarët dhe mbarë qytetarët e saj jetojnë në paqe dhe liri. I përgëzoj ata dhe uroj nga zemra pavarësinë e shtetit më të ri në Evropë", thotë i qeshur ai.


O PRIZREN, PRIZREN EDHE MË I BUKUR ME ANGLENA JOLIEN E BUKUR !

ANGELINA JOLIE , pas vizitës në Kosovë, pse nuk shkoi në Serbi?  1.aaaaaaaaaaaangjolpz

Do shtuar se Angelina Jolie nga OKB është shpallur ambsador e humanizhmit dhe sot ajo ka pasortë edhe të kësja organizate ndërkombëtare. Ajo në vitin e kaluar ka vizituar Bosnjën si ambasadore e vullnetit të mirë e UNHCR-së dhe ka kontribuar në ndërtimin e disa shtëpive për të kthyerit në Bosnjë, duke tërhequr vërejtjen për gjendjen e 117 mijë njerëzve që ende nuk kanë mundur të kthehen në shtëpitë e tyre edhe pas 16 vjet të përfundimit të luftës. Ajo me një mison të tillë humnaitar, ku kishte vizitaur ushtarët e NATO-s (pak për t' dhënë kurrajo për ta mbrojtur frontin e paqes dhe t'i mbrojtur me vigjilencë kufijtë e Kosovës:-)) ) ishte në Kosovë, ishte mu në qytetin e bukur në Prizren , që i shoti edhe më bukrinë e saj mahnitëse.. siq po e shifni edhe në foton tonë siguruar eksluzivisht nga agjencia jonë.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi