Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bajrush Morina:Shkëlqimi dhe rënia e Eqrem Kryeziut!

Shko poshtë

Bajrush Morina:Shkëlqimi dhe rënia e Eqrem Kryeziut! Empty Bajrush Morina:Shkëlqimi dhe rënia e Eqrem Kryeziut!

Mesazh nga Agim Gashi Thu Oct 27, 2011 8:19 pm

Shkëlqimi dhe rënia e Eqrem Kryeziut!
Bajrush Morina:Shkëlqimi dhe rënia e Eqrem Kryeziut! EqremKryeziu

Shkruan:Bajrush Morina


Pse po hesht Eqrem Kryeziu në Kuvend dhe në debatet e brendshme të LDK-së? A është “Eqa” “njeriu i Sejdiut” apo i “Isa Mustafës”?


Një nga personalitetet më atraktivë, më të zëshëm dhe më sharmantë të zhvillimeve politike në LDK pas shkuarjes në amshim të presidentit Ibrahim Rugova, pa dyshim që është Eqrem Kryeziu. “Eqa” siç e thërrasin bashkëpunëtorët e tij ose edhe siç është i njohur në opinion, ka qenë “në ballë” të proceseve të brendshme në LDK, të njohura si zhvillime “të brendshme demokratike në LDK”. Atë që nuk kanë “guxuar” ta thonë ose ta bëjnë të tjerët, e ka bërë dhe e ka thënë Eqrem Kryeziu.
Por sot nuk duket askund Eqrem Kreyziu. Nuk është pjesë e zhvillimeve të brendshme në LDK. Madje as në Degën e LDK-së në Prizren nuk është aq aktiv. Megjithëse gazetarët kanë tentuar disa herë të marrin ndonjë deklaratë të tij për zhvillimet e tashme në LDK e posaçërisht për “polarizimet’ Isa Mustafa – Fatmir Sejdiu, “Eqa” iu ka ikur me pedanteri pyetjeve të gazetarëve. Edhe tash e “mban gojën e mbyllur” për këto zhvillime.


(Shkrimin e plotë mund ta lexoni në numrin e nesërm të gazetës)
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi