Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Xhesika Vula:Letër për Ty

Shko poshtë

Xhesika Vula:Letër për Ty Empty Xhesika Vula:Letër për Ty

Mesazh nga Agim Gashi Fri Jan 13, 2012 9:51 pm


Xhesika Vula:Letër për Ty 391822_2793748696404_1639025407_2517111_2009168631_n
Xhesika Vula:Letër për Ty
Xhesika Vula:Letër për Ty Duke_shkruar



Po te shkruaj sot per here te pare ne jeten time.I dashur loti im!
Kam rene ne dashuri me ty!!! Cdohere qe kam nje situate te pakendshme apo dikush qe me lendon,gjithmone me je gjendur prane dhe jam shfryre te ti !
Po te mos ishe ti se di ku do perfundonin tere ato lendime qe po marr perdite. Me siguri zemra ime s’do mund ti mbante gjithe keto dhimbje e lendime. Do isha harruar me kohe,zemra do me...
kishte plasur nga barra e madhe qe do kishte po te mos ishe ti.
Eh, po te mos ishe ti… S’do ishte asgje. Zemra pa ndjena thone se eshte e vdekur, por edhe ti o lot e ben ate reale me pikat qe dalin nga kristali i syve te mi…
Pa ty do isha bosh krejt. Do isha gur. Nese besoj ne ekzistencen time, arsyeja je ti…
Nje lot nuk rrjedh neper endrra… Ah, po te mos ishe ti…
Ndoshta te tjeret mund te mendojne se jam i dobet per shkak se qaj…
Por perlotja ime me ben ti zbraz te gjitha lendimet nga zemra dhe ti nxjerr ne forme lotesh qe bien neper faqe dhe pastaj perfundojne neper token e thate dhe ikin…
Pa ty o loti im cdo gje do ta kisha te veshtire…
Faleminderit qe me ndihmon te harroj…
Faleminderit qe Perendia pasqyren e shpirtit e transformon ne copeza ndjenjash duke krijuar origjinalitetin e ndjeshmerise se nje zemre duke krijuar pika loti.
Te qash eshte clirim…
Dua te qaj cdohere qe bota bie ndesh me endrrat dhe deshirat e mia…
Dua te qaj sa here qe njerezit me lendojne, dua te bertas sa here qe zemra ime me ther nga dhimbjet qe ajo perjeton nga dhimbja…
Dua te qaj…
Vazhdoj te qaj…
Asgje tjeter pervec besimit qe kam tek Perendia dhe lotit qe lag faqet e mia te buta s’me cliron nga dhimbjet qe marr cdo dite…
Ah, jane miqte e mi qe s’do i braktis kurre…


Edi

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi