Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bahri RASHICA:Letër Perëndisë-Agim Gashi,na duhet edhe për shumë vite i urojmë shëndet dhe pleqëri të mirë !

Shko poshtë

Bahri RASHICA:Letër Perëndisë-Agim Gashi,na duhet edhe për shumë vite i urojmë shëndet dhe pleqëri të mirë ! Empty Bahri RASHICA:Letër Perëndisë-Agim Gashi,na duhet edhe për shumë vite i urojmë shëndet dhe pleqëri të mirë !

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jan 30, 2012 9:13 pm

Agim Gashi,na duhet edhe për shumë vite i urojmë shëndet dhe pleqëri të mirë !

Shkruan:Bahri RASHICA

Letër Perëndisë:
Bahri RASHICA:Letër Perëndisë-Agim Gashi,na duhet edhe për shumë vite i urojmë shëndet dhe pleqëri të mirë ! Agim-gashi
Agimi, ka shumë dhembje për mungesën e birit,por,le ta di se i biri i tij,Nineli,tashmë edhe ai është dëshmor i Kosovës.

Më 26 janar 2012 për "Bota sot"na kishte shkru një letër rapsodi Agim Gashi.Ai e kujton vrasjen e të birit ,Ninelit,vite më parë nga okupatori serb.I madhi Agim siq di ai të shkruaj edhe kësaj here na emocionoi kushdo që atë dite e lexoj letrën e tij ,sigurisht s'kanë mundur ta mbajnë vehten për pa i shoqëruar loti ! Agimi,ka shum dhembje për mungesën e birit,po,le ta di se i biri i tij,Nineli,tashmë edhe ai është DËSHMOR I KOSOVËS .Agimi,në atë letër sikur ka dëshirë ta takoj sa më parë djalin e vet se si thotë ai qenka nis për rrugën e pakthim. Unë do të mund ti shkruaj kët letër Agimit ,por,gjeta një tjetër metodë pë tu drejtuar Ty Përëndi !
I nderuari i madhi Zot të lutem mos na ndaj nga mesi ynë,mrekullinë kombëtare që kemi z.Agim Gashin. Ai nga dhimbja që ka për djalin e vrarë të lutem o i madhi Zot jepi forcë që të jetoj gjatë.Agim Gashi ,na duhet edhe për shumë vite i urojmë shëndet dhe pleqëri të mirë. Zot, bekoje jetën e rapsodit Agim Gashi. Ngushëllime Agim Gashit për djalin,Ninelin,le të pushon në amshim i qetë se është djali i gjith shqiptarisë.
Me botimin e kësaj letre,nga dita e sotit, do ti numëroj ditët edhe sa jetë do t'i falësh Agim Gashit-Perendi e nderuar ! Nëse i jep jetë të gjatë Agimit,Ti i madhi Zot ke pë të realizuar dëshirën mbarë shqiptare. E di se nuk jetojmë përgjithmonë,as Agim Gashi,por,një gjë e di se rapsodi Agim Gashi edhe për së gjalli është legjendë e folklorit kombëtar. Faleminderit !


http://www.botasot.info/def.php?gjuha=0&category=65&id=153306
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi