Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bllaca: Armën për vrasjen e Kllokoqit e kam marrë nga Azem Syla

Shko poshtë

Bllaca: Armën për vrasjen e Kllokoqit e kam marrë nga Azem Syla Empty Bllaca: Armën për vrasjen e Kllokoqit e kam marrë nga Azem Syla

Mesazh nga Agim Gashi Sat Apr 14, 2012 8:13 pm

Bllaca: Armën për vrasjen e Kllokoqit e kam marrë nga Azem Syla


Bllaca: Armën për vrasjen e Kllokoqit e kam marrë nga Azem Syla Nazim-bllaca01.
Nazim Bllaca ka thënë se kishte ngrënë një darkë të mirë në një restorant në Prishtinë natën e 6 gushtit 1999. Pak minuta më parë kishte vrarë një njeri. Për këtë vrasje kishin festuar, sipas Bllacës.

Nazim Bllaca thotë se e kishte vrarë me një armë që e kishte marrë nga Azem Syla, deputet në Kuvendin e Kosovës.

Dëshmitari bashkëpunues, që po pretendon se ka qenë pjesë e një skuadre ekzekutimesh të Shërbimit Informativ të Kosovës, ka treguar të premten para një trupi gjykues në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë për motivin e kësaj vrasjeje dhe misionin që kishte ky shërbim: kërcënime, rrahje dhe vrasje. Pikërisht për vrasje ka folur më së shumti.

“Te hotel ‘Victory’ nga vetura ka zbrit Faruku (Fahredin Gashi v.j.) dhe e ka marrë armën ‘Shkorpion’ nga një veturë tjetër xhip, ku ka qenë Azem Syla dhe shoferi i tij. Xhipi ka qenë 10 metra larg nesh”, ka thënë Nazim Bllaca, gjatë dëshmisë kundër Sadik Abazit, Fahredin Gashit, Shpresim Ukës, Shaban Sylës, Bekim Sylës, e Driton Hajdarit.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi