Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NESËR PROTESTË GJITHPOPULLORE NË LUGINË KUNDËR TERRORIT SERBË

Shko poshtë

NESËR PROTESTË GJITHPOPULLORE NË LUGINË KUNDËR TERRORIT SERBË Empty NESËR PROTESTË GJITHPOPULLORE NË LUGINË KUNDËR TERRORIT SERBË

Mesazh nga Agim Gashi Fri May 04, 2012 11:33 pm

NESËR PROTESTË GJITHPOPULLORE NË LUGINË KUNDËR TERRORIT SERBË


NESËR PROTESTË GJITHPOPULLORE NË LUGINË KUNDËR TERRORIT SERBË Lidert-prsh11-300x193
Fillimisht do të mbahet Kuvendi i Kombëtar dhe më pas në orën 12 e 30 do të mbajnë një protestë gjithëpopullore shqiptare të këtij rajoni,në shenjë pakënaqësie me arrestimet e tetë shqiptarëve në vendbanimet shqiptare të komunës së Bujanocit, nofton agjencia informative kombëtare “Presheva Jonë”.


Preshevë,4 maj

Liderët e partive politike shqiptare dhe të institucioneve të shqiptarëve të Luginës së Preshevës kanë vendosur sot,që nesër në orën 10m e 30 të mbajnë Kuvendin Kombëtar të këshilltarëve të shqiptarëve të Luginës së Preshevës .Liderët kanë thënë se është më se e domosdoshme mbajtja urgjente e Kuvendit Kombëtar këshilltarëve të shqiptarëve të Preshevës,Bujanocit dhe të Medvegjës .Fillimisht do të mbahet Kuvendi i Kombëtar dhe më pas në orën 12 e 30 do të mbajnë një protestë gjithëpopullore shqiptare të këtij rajoni,në shenjë pakënaqësie me arrestimet e tetë shqiptarëve në vendbanimet shqiptare të komunës së Bujanocit. Në këtë protestë në mënyrë masive do të protestohet për ndaljen e dhunës ndaj shqiptarëve që po ushtrohet ndaj popullatës shqiptare nga pushteti serb. Preshevajone a.i.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi