Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Lëvizja e lirisë” merr përgjegjësinë për sulmin ndaj policisë në Dobrosin

Shko poshtë

“Lëvizja e lirisë” merr përgjegjësinë për sulmin ndaj policisë në Dobrosin Empty “Lëvizja e lirisë” merr përgjegjësinë për sulmin ndaj policisë në Dobrosin

Mesazh nga Agim Gashi Fri May 18, 2012 4:42 pm

“Lëvizja e lirisë” merr përgjegjësinë për sulmin ndaj policisë në Dobrosin


“Lëvizja e lirisë” merr përgjegjësinë për sulmin ndaj policisë në Dobrosin Levizja-lirise
Organizata e quajtur “Lëvizja e lirisë” e ka marrë përsipër sulmin ndaj policisë serbe në Dobrosin të Bujanocit, nëpërmjet një komunikate të lëshuar sot për media. “Në natën e ditës së Enjte më 17.05.2012 në ora 01:45 është kryer aksioni. Aksioni kishte të bënte në goditjen e postës policore, e cila gjendet në fshatin Dobrosin, komuna e Bujanocit. Operacionin e kreu Njësia shqiponjat, të Gardës Gjergj Kastriotit –Skënderbeu, të Lëvizje së Lirisë. Efektivët, që kryen aksionin ishin 9 (nëntë) pjesëtarë. Efektivët e njësisë, kanë shkrepur mbi postën policore në distancë 15-20 metra. Armët, që u përdorën ishin: pushkë automatike, pushkëmitrolozë dhe kalibra të mëdhenj. Njësia Operative, raporton se aksionin e kreu me sukses dhe pa dëme në palën tonë”, thuhet në njoftimin e organizatës me emrin “Lëvizja e Lirisë” arritur sot në redaksinë e gazetës sonë.
Komunikata mban logon “LËVIZA E LIRISË”, datën si dhe vulën e nënshkruar nga drejtoria rajonale e “Lëvizjes së Lirisë”.
Për më shumë mund ta shihni në faksimilin më poshtë:



“Lëvizja e lirisë” merr përgjegjësinë për sulmin ndaj policisë në Dobrosin Levizja-lirise
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi