Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sekretarja amerikane Hillari Klinton uron shqiptarët për 100 vjetorin

Shko poshtë

Sekretarja amerikane Hillari Klinton uron shqiptarët për 100 vjetorin Empty Sekretarja amerikane Hillari Klinton uron shqiptarët për 100 vjetorin

Mesazh nga Agim Gashi Tue Nov 27, 2012 11:24 am

Sekretarja amerikane Hillari Klinton uron shqiptarët për 100 vjetorin


Sekretarja amerikane Hillari Klinton uron shqiptarët për 100 vjetorin Largea_klinton-kuvend1354003198
Me rastin e Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë, sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Klinton lëshoi mbrëmë një deklaratë për shtyp, ku thuhet:

"Në emër të Presidentit Obama dhe popullit të Shteteve të Bashkuara, unë jam e kënaqur për t'iu dërguar urimet më të mira për popullin e Shqipërisë, ndërsa ju festoni Ditën e Pavarësisë tuaj këtë 28 nëntor.

Që nga themelimi i një republike demokratike, Shqipëria ka bërë përparime të mëdha përpara. Sot, Shqipëria është e gatshme të konsolidojë ato fitore dhe të integrohet në një Evropë që është e tërë, e lirë dhe në paqe. Por kjo kërkon miratimin e reformave të mbetura tani, dhe kryerjen e zgjedhjeve të lira dhe transparente parlamentare pranverën që vjen, forcimin më tej të demokracisë dhe modernizimin e Shqipërisë kështu që t'i përgjigjet nevojave të popullit shqiptar.

Ndërsa ju festoni me familjet dhe të dashurit, diheni se Shtetet e Bashkuara janë një partner dhe mik. Ne shikojmë përpara për një të ardhme të miqësisë dhe bashkëpunimit të vazhdueshëm", përfundon deklarata për shtyp e sekretares Klinton.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi