Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jashari, këta politikanë janë bërë si bisha

Shko poshtë

Jashari, këta politikanë janë bërë si bisha Empty Jashari, këta politikanë janë bërë si bisha

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 13, 2013 12:11 am

Jashari, këta politikanë janë bërë si bisha


Jashari, këta politikanë janë bërë si bisha Largea_muarti1360692361Murat Jashari nuk i ka kursyer fare as bartësit e institucioneve kryesore, duke theksuar se pandjeshmëria e tyre ka kapërcyer çdo kufi njerëzor. Sipas tij ata janë bërë aq të pangopshëm, sa që mund të krahasohen me egërsira. Ai ka thënë se politikanët tanë nuk po mund të largohen nga vesi për të përvetësuar sa më shumë para, ashtu sikur bishat që nuk mund të largohen nga mishi. Ky imazh i tij për politikanët tanë ka vazhduar më tej të qartësohet më figura të veçanta. Ai e ka bërë të ditur se politikanët e tillë nuk mund të hyjnë apo të shkelin në kullën e Jasharajve. Ai thotë se politikanët që nuk mund të hyjnë në këtë kullë janë Hashim Thaçi e Sami Lushtaku.
“Në pjesën e dytë të intervistës për gazetën “Tribuna”, Murat Jashari, ka bërë një analogji mes liderëve institucional dhe bishave të egra. Ka thënë se të parët nuk mund të largohen nga vesi për të përvetësuar sa më shumë para, ashtu sikur bishat që nuk mund të largohen nga mishi.
Përfaqësues i familjes Jashari, ka thënë se nuk i kujtohet se kur Hashim Thaçi e Sami Lushtaku kanë hyrë në Kullën e tyre në Prekaz.
Nuk ndihet keq për këtë dhe me metaforë, thotë se ata i kanë humbur çelësat për të hyrë në këtë kullë”
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi