Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Valdete Daka me dy paga

Shko poshtë

Valdete Daka me dy paga Empty Valdete Daka me dy paga

Mesazh nga Agim Gashi Sat Aug 24, 2013 12:04 pm

Valdete Daka me dy paga 403x302106643foto_(1)
Valdete Daka me dy paga


24.08.2013


Ndonëse marrin paga dhe bonuese, anëtarët e KQZ-së më tepër po bëjnë politikë, sesa po garantojnë një proces zgjedhor të rregullt. Herën e kaluar, manipulimi i zgjedhjeve u legalizua në KQZ. Ndërkohë, kryetarja e Komisionit ka dy punë, ndërsa së fundmi ishte në Bruksel në bisedat me palën serbe.

Ndonëse marrin paga dhe bonuese, anëtarët e KQZ-së më tepër po bëjnë politikë, sesa po garantojnë një proces të rzgjedhor të rregullt. Herën e kaluar, manipulimi i zgjedhjeve u legalizua në KQZ. Ndërkohë, kryetarja e Komisionit ka dy punë, ndërsa së fundmi ishte në Bruksel në bisedat me palën serbe, shkruan “Kosova sot”

Kopola e KQZ-së, sipas një dokumenti që posedon gazeta për planifikimet buxhetore të periudhës 2012 -2014, shpenzojnë jo më pak se 196.560 euro buxhet të shtetit për obligimin kushtetutës të përgatitjes dhe menaxhimit të proceseve zgjedhore në vend.

Paga e caktuar e kryesues së KQZ-së, Valdete Daka është në shumë prej 1800 eurove së bashku më shtesat, kurse për secilin anëtar të Komisionit paga me shtesat arrina 1600 euro. Ndërkohë vetë kryetarja e KQZ-së mbanë dy vende të punës, gjyqtare në Gjykatën Supreme dhe kryetare e KQZ-së. /standardi.info
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi