Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Martesa më tragjike (FOTO)

Shko poshtë

Martesa më tragjike (FOTO) Empty Martesa më tragjike (FOTO)

Mesazh nga Agim Gashi Sun Sep 22, 2013 5:22 pm

Martesa më tragjike (FOTO)
Martesa më tragjike (FOTO) 300_200_20_09_13_124839_a

Ajo kishte ëndërr të martohej me të fejuarin e saj, dhe atë ja plotësuan, që ajo të mos shkonte në botën tjetër, me diçka të mbetur peng. 

He Jinging, kishte dy vite që kishte rënë në koma, dhe mjekët po thonin se shpresa për t’u kthyer në jetë ishte shuar. Por familja dhe i fejuari, para se t’i hiqnin pajisjen e cila po e mbante në jetë, vendosën që asaj t’i vishnin fustanin e nusrisë. 

He Jinging dhe i fejuari i saj, Lu Lai nga Guangdong në Kinën juglindore kishin botën nën këmbët e tyre në vitin 2011. Të dy kishin gjetur punë të mira në qeverinë lokale, kishin blerë një shtëpi dhe po planifikonin të martoheshin. Por planet e tyre për një jetë të gjatë dhe të lumtur së bashku u ndërprenë tragjikisht, kur He Jingjing u sëmur një ditë në punë. Ajo ra në gjendje kome rrugës për në spital dhe nuk u zgjua më.

Familjarët e saj morën pjesë në një ceremoni martese, për ti përmbushur ëndrrën çiftit. Ceremonia u zhvilluar në ambientet e spitalit, ku edhe pse në gjendje kome, nusja veshi fustanin e bardhë.

Organet e saj do të dhurohen për njerëzit në nevojë. Bashkëshorti, Lu Lai u shpreh i kënaqur që me organet e saj ajo do të ndihmojë njerëz në nevojë, ndërsa tha se ajo do të jetojë përgjithmonë në zemrën e tij.


Martesa më tragjike (FOTO) 20_09_13_56450_bMartesa më tragjike (FOTO) 20_09_13_106923_cMartesa më tragjike (FOTO) 20_09_13_111456_dMartesa më tragjike (FOTO) 20_09_13_11118_f

Reporteri
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi