Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ARGJENTINË, KRYEPESHKOPI ALEKSANDËR - ZOTI E BEKOFTË SHQIPËRINË DHE SHQIPTARËT KUDO QË JANË

Shko poshtë

ARGJENTINË, KRYEPESHKOPI ALEKSANDËR - ZOTI E BEKOFTË SHQIPËRINË DHE SHQIPTARËT KUDO QË JANË Empty ARGJENTINË, KRYEPESHKOPI ALEKSANDËR - ZOTI E BEKOFTË SHQIPËRINË DHE SHQIPTARËT KUDO QË JANË

Mesazh nga Agim Gashi Fri Sep 26, 2014 12:12 pm

ARGJENTINË, KRYEPESHKOPI ALEKSANDËR - ZOTI E BEKOFTË SHQIPËRINË DHE SHQIPTARËT KUDO QË JANË



ARGJENTINË, KRYEPESHKOPI ALEKSANDËR - ZOTI E BEKOFTË SHQIPËRINË DHE SHQIPTARËT KUDO QË JANË U2_argjentine
ARGJENTINE – Edhe kleriku tjetër me origjinë shqiptare nga Argjentina Arzobispo Aleksander ka përshëndetur vizitën e Papa Françeskut në Shqipëri nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook.

Në Argjentinë, këtu janë të shikuar të jetojnë Meshën e Shenjtërisë së Tij Papa Françesku, nga i Tiranë dashuri im… Si Kryepeshkopin Ortodoks, dhe sidomos si Shqipe, unë jam me lot në sytë e mi, qef… flet e shenjtë Ilirya, e shqiponjës tonë të shenjtë dhe të flamurit, shpresës, dëshmorët tanë të krishterë dhe musliman, rinia e mrekullueshme shqiptare… Zoti e bekoftë dhe mbrojtur Papa Françesku Madhe, Zoti e bekoftë Shqipërinë, unë jam shpirtërisht pranë jush sot dhe gjithmonë. Rroft Papa Françesko!!! Rroft Kombi Shqiptare!!! Në lavdinë e kombit tonë shqiptar përgjithmonë!! Zoti e bekofte Shqiperine dhe Shqipetaret kudo qe jane Kryepeshkop + Aleksander, ka shkruar ai.

http://everteta.al/


Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi