Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shefqet Krasniqi: Nuk desha të tregoj se isha pjesëtar i UÇK-së (Video)

Shko poshtë

Shefqet Krasniqi: Nuk desha të tregoj se isha pjesëtar i UÇK-së (Video) Empty Shefqet Krasniqi: Nuk desha të tregoj se isha pjesëtar i UÇK-së (Video)

Mesazh nga Agim Gashi Fri Apr 10, 2015 7:14 pm

Shefqet Krasniqi: Nuk desha të tregoj se isha pjesëtar i UÇK-së (Video)


Shefqet Krasniqi: Nuk desha të tregoj se isha pjesëtar i UÇK-së (Video) Largea_sh-kra1428672801


Edhe ish imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi është future në mesin e veteranëve të UÇK-së. Kjo është bërë e ditur me publikimin e listës për Zonën e Dukagjinit.
Ndonëse deri më tani janë publikuar disa herë foto të Krasniqit me uniformë të UÇK-së, ish imami thotë se asnjëherë nuk ka dashur të tregoj se ka luftuar.
“Nuk kam dashur të tregoj që kam luftuar se jam frikësuar se po e humbi sevapin. Unë i kam shërbyer vatanit se vatanit nuk i shërben veç me djersë. Tash kam hyrë në listë por kurrë s’kam dashur të tregojë e as të bëjë kërkesën për veteran”, ka thënë Krasniqi.
Ai, sipas listave të nxjerra nga Komisioni për verifikim të veteranëve të UÇK-së, del të ketë qenë ushtar i Brigadës 138, “Agim Ramadani”./BS


Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shefqet Krasniqi: Nuk desha të tregoj se isha pjesëtar i UÇK-së (Video) Empty Re: Shefqet Krasniqi: Nuk desha të tregoj se isha pjesëtar i UÇK-së (Video)

Mesazh nga Agim Gashi Fri Apr 10, 2015 7:21 pm

Shefqet Krasniqi: Nuk desha të tregoj se isha pjesëtar i UÇK-së (Video) 10917_10152823095839077_7782465963216691204_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi