Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komandat Sula: Xhafer Zymberi, Mirsad Ndrecaj dhe Muhamet Krasniqi u kapën të gjallë

Shko poshtë

Komandat Sula: Xhafer Zymberi, Mirsad Ndrecaj dhe Muhamet Krasniqi u kapën të gjallë Empty Komandat Sula: Xhafer Zymberi, Mirsad Ndrecaj dhe Muhamet Krasniqi u kapën të gjallë

Mesazh nga Agim Gashi Wed May 13, 2015 6:51 pm

Komandat Sula: Xhafer Zymberi, Mirsad Ndrecaj dhe Muhamet Krasniqi u kapën të gjallë


Komandat Sula: Xhafer Zymberi, Mirsad Ndrecaj dhe Muhamet Krasniqi u kapën të gjallë Largea_foto-ism1431526911
Nga e majta Xhafer Zymberi, naltë Mirasad Ndrecaj, poshtë Muhamet Krasniqi


Njëri nga pjesëtarët e Grupit të Armatosur, Sulejman Osmani, i njohur si “Sula”, i cili ka qenë pjesëmarrës në betejën e Kumanovës, por që deklaron se ka arritur t’ju ikë Policisë maqedonase pas dorëzimit të grupit.
Ai konfirmon se nga gjithë pjesëtarët e këtij grupi, tre prej tyre: Xhafer Zymberi – “Xhafa”, Mirasad Ndrecaj – “Nato” dhe Muhamet Krasniqi – “Malisheva”, kanë qenë të plagosur dhe se ata janë kapur të gjallë nga policia maqedonase.
“Deri në momentin e dorëzimit të grupit, e di që tre prej tyre kanë qenë të plagosur: Xhafer Zymberi, Mirsad Ndrecaj dhe Muhamet Krasniqi, të cilët të gjallë janë kapur nga policia maqedonase. E di që ata tre të plagosurit kanë qenë të gjallë, e më pastaj çka ka ndodhur më ta nuk e di, sepse policia maqedonase ka bërë shpërndarjen e grupit”, ka thënë ai për gazetën “Zëri”.
Ditë më parë ishte raportuar se Sulejman Osmani ishte pikërisht personi që ka treguar vendndodhjen e armatimit të grupit.
Pas dorëzimit të tij bashkë me pjesëtarët e grupit, pasi ka treguar vendin e fshehtë të armëve, Osmani thotë se ka arritur t’ju ikë policëve maqedonas nga fshati Brezë.
Ndryshe, Ministra e Brendshme e Maqedonisë gjatë ditës së sotme ka konfirmuar se në mesin e 14 të vrarëve janë edhe Mirsad Ndrecaj i njohur si komandant “Nato” si dhe Beg Rizaj i njohur si komandant “Begu”. Përderisa për Xhafer Zymberin dhe Muhamet Kraniqin ende
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi