Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E tmerrshme: 36 vjeçari martohet me të miturën 6 vjeçe

Shko poshtë

E tmerrshme: 36 vjeçari martohet me të miturën 6 vjeçe Empty E tmerrshme: 36 vjeçari martohet me të miturën 6 vjeçe

Mesazh nga Agim Gashi Wed Jul 01, 2015 8:06 pm

E tmerrshme: 36 vjeçari martohet me të miturën 6 vjeçe
E tmerrshme: 36 vjeçari martohet me të miturën 6 vjeçe 36-640x358

Ueb-faqja informative, “Metro” ka publikuar disa imazhe shokuese të një martese në Indi. Dhëndri Ratan Lal Jat, 35 vjeç, anëtar i këshillit të fshatit të Gangrar, në Rajasthan të Indisë, u martua me një vajzë fare të mitur, vetëm 6 vjeçe

Imazhet janë publikuar nga agjencia “Cover Asia Press” dhe martesa daton më 23 qershor, kur burri zhvilloi ceremoninë sekrete në një tempull në fshat. Mes të pranishmëve ishte edhe Jamuni Bai, një person i njohur më herët për kombinimin e martesave të tilla.
Policia shpjegoi se ceremonia ishte mbajtur bazuar në rregullat e Nata Pratha, një traditë antike lokale ku çdo mashkull i martuar mund të marrë një grua të re në moshë, nëse është në gjendje ti japë familjes së saj një kompensim financiar.
Ratan Lal Jat i martuar më herët, mund të martohej me një vajzë të martuar në të kaluarën, por zgjodhi të martohej me 6 vjeçaren
.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi