Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjashtë “milionerë” indianë përfunduan në Kosovë si azilkërkues

Shko poshtë

Gjashtë “milionerë” indianë përfunduan në Kosovë si azilkërkues Empty Gjashtë “milionerë” indianë përfunduan në Kosovë si azilkërkues

Mesazh nga Agim Gashi Sat Jul 25, 2015 12:52 pm

Gjashtë “milionerë” indianë përfunduan në Kosovë si azilkërkues Investitoret-indiane-ne-AKP-640x356

Gjashtë “milionerë” indianë përfunduan në Kosovë si azilkërkues

Prishtinë, 24 korrik 2015 – Erdhën për të premtuar miliona euro investime, madje duke u prezantuar si milionerë takuan edhe drejtuesit më të lartë të institucioneve shtetërore, ndërsa synimi i tyre ishte emigrimi ilegal nga Kosova dhe fitimi i statusit të azilit në BE, shkruan gazeta “Zëri”.
Kjo ka qenë befasia më e fundit për zyrtarët e Agjencisë për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë me delegacionin prej 29 investitorëve indianë, të cilët javë me parë erdhën në vend, ku “shprehën interesimin për ta investuar kapitalin e tyre”.
Pasi takuan zyrtarët më të lartë shtetërorë, përkatësisht drejtuesit e dikastereve qeveritare përgjegjëse për zhvillim ekonomik dhe zyrtarët e Agjencisë Kosovare të Privatizimit, gjashtë prej anëtarëve të delegacionit indian u zunë nga Policia derisa tentonin që nëpërmjet Kosovës të emigronin në Bashkimin Evropian për të kërkuar azil.
Këta 6 “investitorë” indianë aktualisht po mbahen në Qendrën për Mbajtjen e të Huajve, ku janë sjellë nga Policia e Kosovës. (r.m.)
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi