Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demiri: Më shumë komandantë janë vrarë pas lufte, sesa në luftën e 2001

Shko poshtë

Demiri: Më shumë komandantë janë vrarë pas lufte, sesa në luftën e 2001 Empty Demiri: Më shumë komandantë janë vrarë pas lufte, sesa në luftën e 2001

Mesazh nga Agim Gashi Sat Jul 25, 2015 7:32 pm

Demiri: Më shumë komandantë janë vrarë pas lufte, sesa në luftën e 2001
Demiri: Më shumë komandantë janë vrarë pas lufte, sesa në luftën e 2001 Largea_ushtaret-e-vrare1437826652


Analisti dhe njohësi i zhvillimeve politike në Maqedoni, Alajdin Demiri ka theksuar se në Maqedoni më shumë komandantë të UÇK-së janë vrarë pas luftës se sa gjatë luftës së vitit 2001.
“Në rast se mirë e analizojmë situatën, nga viti 2001 deri tani janë vrarë më shumë komandant nga radhët e BDI-së, se sa gjatë luftës. Kjo tregon për politikën joparimore dhe jokonzistente të BDI-së”, deklaroi Demiri.
Nga përfundimi i konfliktit të vitit 2001, janë vrarë me dhjetëra komandant dhe ish-luftëtarë të UÇK-së, ndër të cilët Isa Lika, komandanti i UÇK-së nga Tetova, duke vazhduar me komandantin legjendar Harun Aliu – Kushtrimi. Së fundi edhe dy komandantët kryesor të betejave të UÇK-së në 2001, Mirsad Ndrecaj dhe Beg Rizaj që u vranë gjatë ngjarjeve të Kumanovës më 9 dhe 10 maj. Pas tyre vjen komandant Xhemail Rexhepi – komandant Shqiponja.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi