Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tensioni me Rusinë, avionët më të avancuar amerikanë aterojnë në Estoni (Foto/Video)

Shko poshtë

Tensioni me Rusinë, avionët më të avancuar amerikanë aterojnë në Estoni (Foto/Video) Empty Tensioni me Rusinë, avionët më të avancuar amerikanë aterojnë në Estoni (Foto/Video)

Mesazh nga Agim Gashi Fri Sep 04, 2015 9:44 pm

Tensioni me Rusinë, avionët më të avancuar amerikanë aterojnë në Estoni (Foto/Video)

Tensioni me Rusinë, avionët më të avancuar amerikanë aterojnë në Estoni (Foto/Video) Largea_foto1441386906
Dy avionë të llojit më të avancuar që ushtria amerikane posedon, F-22 Raptor, kanë ateruar në Estoni për herë të parë që prej koës së ish-Bashkimit Sovjetik.
Vizita e avionëve rus në Estoni vjen pikërisht mes rritjes së vazhdueshme të tensioneve me Rusinë për rolin e saj në Ukrainë.
Sipas njoftimeve avionët kanë zbritur në bazën ajrorje “Amari”, ku qëndrojnë edhe avionë të tjerë gjermanë që i përkasin misioneve në Baltik që NATO-ja zhvillon.
Mediet e huaja raportojnë se vizita e avionëve amerikanë në Estoni do të zgjasë për disa orë, si dhe ka për qëllim stërvitjet e përbashkëta me forcat estoneze. Ndërkaq, pas kryerjes së stërvitjeve avionët do të kthehen në bazën e tyre, në Gjermani.
Tensioni me Rusinë, avionët më të avancuar amerikanë aterojnë në Estoni (Foto/Video) Rapo0409Tensioni me Rusinë, avionët më të avancuar amerikanë aterojnë në Estoni (Foto/Video) Rapo0409
Tensioni me Rusinë, avionët më të avancuar amerikanë aterojnë në Estoni (Foto/Video) Rapo04091Tensioni me Rusinë, avionët më të avancuar amerikanë aterojnë në Estoni (Foto/Video) Rapo04091
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi