Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Miftari: Hashim Thaçi, fatkeqësia më e madhe për vendin

Shko poshtë

Miftari: Hashim Thaçi, fatkeqësia më e madhe për vendin Empty Miftari: Hashim Thaçi, fatkeqësia më e madhe për vendin

Mesazh nga Agim Gashi Thu Oct 29, 2015 2:22 pm

Miftari: Hashim Thaçi, fatkeqësia më e madhe për vendin


Mimoza Lakna

Miftari: Hashim Thaçi, fatkeqësia më e madhe për vendin Largea_thaci1446114882


Lajmi se ish-Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi bashkë me kryeministrin serb Aleksandër Vuçiq, kanë krijuar Lisen serbe, nuk e ka befasuar Naim Miftarin, ish-pjesëtarë i i lart i UÇK-TMK-G2 dhe pjesëtar i Policisë së Kosovës dhe ish pjesëtar i SHIK-ut. Në një prononcim për “Bota sot”, Miftari thotë se të gjitha veprimet e Thaçit janë bërë në dëm të Kosovës.
“Po personalisht nuk me befasojnë këto deklarata të ish ministrit Rashiq pasi nëse njeriu e merr e analizon çështjen mirë e kupton se që nga tradhtia ndaj ish UÇK dhe tradhtia kundër shumë komandantëve të luftës tregon deri sot se prezenca e Hashim Thaçit ka qenë fatkeqësi për vendin tonë për popullin ton. Një ''lider'' si H-TH i cili ka dosje të shumëfishta dhe akuzohet publikisht si për krimet e luftës pas luftës,afera televizive e KANAL+ Francez se Hashim Thaçi ka qenë spiun aktiv Francez i DGSE,afera tjetër me e dëmshme se familjar shumë të afërt të H.TH. janë dhe kanë qenë bashkëpunëtor të UDB sigurimi sekret Serb, aferat e njëpasnjëshme e tenderëve të kurdisur gjatë qeverisjes së të tij e deri te akuzat për zhdukje dhe për vrasjen e shumë konkurrentëve politik si nga LDK po ashtu edhe nga LPK dhe ish UÇK”, vlerëson Mftari.
Ai thotë se është i bindur se Asociacioni por edhe demarkacioni dhe shumë lëshime pe ndaj Serbisë në dëm të vendit tonë gjerë më sot janë vepër e dorës të vet H-TH dhe Pronto klanit të tij .
”Dihet shumë mirë se kryeministri i Kosovës Isa Musafa e ka trashëguar të gatshme Zajednicen dhe demarkacionin nga puna e ''zellshme'' e mëhershme e H-TH por prapë se prapë Isa Musatafa nuk është dashur ti nënshkruaj ato marrëveshje pa i analizuar vet shumë mirë.. Mirëpo vet koalicioni LDK-PDK e ka pasur mision nënshkrimin të disa tradhtive ndaj vendit dhe vendimeve të dëmshme të përgatitura më herët dhe H-TH. Në këto raste ju ka dashur një bashkë fajtor në këtë rast e ka gjetur te uria për pushtet e disa udhëheqësve pranë LDK-së. Kur e shohim sot vendin tonë ku na ndan vetëm edhe 2 hapa ngatë trazirave të dhunshme ,sociale,politike,rajonale,,,. dhe kur e mendojmë se kush gjer sot na ka udhëhequr si shtet i dobët në këto ''suksese' 'si shtet i izoluar i varfër,i përndjekur ekonomikisht shtet pa perspektiv ku dështimi total shitet si fitore atëherë mendoj se jem prapë mirë sot, ku do jemi nesër pasi na mungon përgjegjësia dhe realiteti ... ! “, thotë Miftari për “Bota sot”./BS
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi