Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KANË THËNË PËR... FEMRA, DASHURINË, TË DASHURUARIT

Shko poshtë

KANË THËNË PËR... FEMRA, DASHURINË, TË DASHURUARIT Empty KANË THËNË PËR... FEMRA, DASHURINË, TË DASHURUARIT

Mesazh nga Agim Gashi Tue Dec 23, 2008 1:18 am

KANË THËNË PËR... FEMRA, DASHURINË, TË DASHURUARIT
KANË THËNË PËR... FEMRA, DASHURINË, TË DASHURUARIT DASHuuuuuuu· Aty ku mungon femra duhet të vëmë një përmendore në përkujtim të saj – S.Frashëri

· Dashuria është si zanë,shumë flasin e pak e kanë parë –

· Dashuria nuk ka moshë,ajo lind vazhdimishtë –

· Sa më parë që dalldis zemra aq më shpejt kalon dhimbja… – Emily Dicinson

· Femra është mbretëreshë e botës e rob i dëshirave –

· Dashuria është një pëlhurë që e thurri Perendia e që fantazia e njeriut e zbukuroi me qëndisje –

· Është shumë e vështirë të mos jemi të padrejtë me personin që dashurojmë – Oscar Wilde

· Kur rritet dashuria tepër,vdes –U.Shekspir

· Asgjë nuk tretët më shpejt e më lehtë se sa lotët e femrës –

· Dashuria lind në zjarrë e vdes në heshtje –

· Femrat e kanë vendin e veqantë të rezervuar për gabimet që s’i kanë bërë kurrë –

· Të dashuruarit e shohin vetëm vetën e tyre e harrojnë se ata i sheh tërë bota –

· Bukuria e femrës është morali i saj –Muhamedi a.s

· Për çdo individ që arrin sukses,në çdo etapë,në çdo fazë të jetës,në çdo aktivitet,në çdo sipërmarrje të lavdishme,do të jetë në ndonjë vend,e dukshme o e padukshme një femër si frymëzuese – Prentice Milford

· Përvoja ka treguar se është e pamundur t’i shmangësh ditët e këqija nga një lidhje dashurore… --

· Kush tepër do, dyshon e trembët lehtë
· Ka frikë kush ka dashuri të nxehtë – U.Shekspir

· Femra e bukur por e pamoralshme është si një gur xhevahiri në turirin e një derri – Salomoni

· Vetëm dashuria nuk ka arsye –

· Në dashuri vetëm ikja është fitore –

· Femrat janë si gjeneralët,s’u itereson se çfarë humbasin por u intereson vetëm fitorja

· Në dashuri meshkujt tejkalojnë shpejtësinë ose thjesht parkojnë në vend të gabuar

· Femrat kujtojnë vetëm meshkujt që i kanë bërë të qeshin e meshkujt vetëm femrat që i kanë bërë të qajnë –

· Femër është ajo që di të lidhë plagë shtati dhe plagë zemre –

· Kur flisni me një femër parasëgjithash shihni se çfarë do t’ju thotë ajo me sy –

· Dashurinë e vërtetë s’mund ta gjesh (krijosh)atje ku ajo nuk ekziston dhe s’mund ta fshehësh (shuash) atje ku ajo ekziston –

· Pos dashurisë nuk ka tjetër,edhe vdekja –

· Femrat e mira shkojnë në parajsë,të kqijat gjithkah –

· Na duhet më shumë dashuri për të falur një zemër që ka faj –

· Njeriu duhet të ketë kujdes,se duke humbur dashurinë mund ta humbas edhe vetën e pastaj të mos mund të gjej as njërën as tjetrën –
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi