Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

‘Nuk Je për mu’ albumi më i ri në treg

Shko poshtë

‘Nuk Je për mu’ albumi më i ri në treg Empty ‘Nuk Je për mu’ albumi më i ri në treg

Mesazh nga Agim Gashi Mon Aug 31, 2009 10:02 pm

‘Nuk Je për mu’ albumi më i ri në treg




‘Nuk Je për mu’ albumi më i ri në treg Album%20foto%20(Small)

Ka dal në shitje albumi i këngëtarit Samir Aliu me titull “Nuk je për mu” i cili përmban tetë këngë popullore dhe moderne. Për këtë album Samiri ka punuar mbi një vit ndërsa muzikën dhe orkestrimin e këngëve e ka bërë Kushtrim Bajrami. Samir Aliu, është një këngëtar i ri, i cili shpreson të afirmohet jo vetëm në skenën shqiptare, por dhe në atë botërore. Samiri ka disa vjet që merret me këngën, por tash nxori albumin e tij të parë. Samir Aliu, ka lindur në Gjilan, ku edhe ka nisur karrierën e tij prej këngëtari, ai tregon për gazetën, se ka disa vjet që merret me muzikë, deri tash ka bërë një album të ri. “ Këndoj të gjitha zhanret, por më së shumti popullore dhe muzikën moderne”, - tha këngëtari Aliu.
Më shumë rëndësi i ka kushtuar daljes në shitje të albumit dhe video klipeve. “Prioritet e kisha përgatitjen dhe nxjerrjen e albumit tim të parë, ku pas realizimit të albumit të parë, besoj se do të bëjë edhe këngë, video klipe dhe albume tjera. Tash gjatë përfundimit të këngëve, dy video klipeve dhe albumin e ri, gjithçka po shkon sipas planit”,-tha ai duke shtuar se ka plane të tjera.
B. Toska
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi