Agim Gashi-Drenica:TALLAVA SHTET

Shko poshtë

Agim Gashi-Drenica:TALLAVA SHTET

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Oct 18, 2010 5:55 pmPoezi satiriko - humoristike
Agim Gashi-Drenica:TALLAVA SHTET

Shpesh mendoj me vete
- pse kështu or vëlla ,
- në Kosovën tonë

- çdo gjë , tallava !

Tallava në ndertim
tallava n'infrastruktur,
tallava në punësim
tallava në kulturë.

Tallava në jetë
tallava në muzikë
tallava në rrugë
tallava n'politikë.

Tallava në fshat
tallava në qytet,
tallava në shkolla
tallava n'Universitet.

Tallava në punë
tallava në poezi
tallava në Komunë
tallava në ministri.

Mos u brengos m'thotë
një ditë- axha Met,
se dhe vet Kosova
është tallava shtet !!!

Francë , 18.10.2010
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi