Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kadire Sh. Pira:Dashurise se pare

Shko poshtë

Kadire Sh. Pira:Dashurise se pare Empty Kadire Sh. Pira:Dashurise se pare

Mesazh nga Agim Gashi Mon Dec 06, 2010 10:31 pm


Kadire Sh. Pira:Dashurise se pare 23263_1457049352_1944_n
Kadire Sh.Pira:Dashurise se pare
(Per hir te festave te fundvitit, dua te ju dhuroj nje shkrim i cili besoj se do ju pelqej.)

Edhe nje fundvit po vjen e ti je aq larg sa larg dhe pse je afer.Te gjitha ritualet e njeta gezim ,drita dhe balona.Njerze te pikelluar qe endrrojne qe viti qe vjen do ju sjell lumturi fetyra te ndrojtura qe buzqeshine mu ne fundvit thua se dita e pare e janarit do i gjeje te rinje pa asnje brenge e lot.

Kthehem ka vetja dhe shoh sa kohe paska ikur sa fundvite une e them te njeten deshire,dhe lutem ,shoh se ajo deshire do mbetet ne mua gjithmone edhe siku te plotsohet edhe sikur te mbetet vetem enderr vetem deshire ajo eshte nje enderr pa te cilen une nuk jame une nese heq dore prej saj.
Thane se te duash dike duhet te te doje duhet ta kesh afer, duhet te te buzqesh e une them se te duash eshte diqka hynore diqka qe ti bene gjithcka vetem qe personi qe do te jete i lumtur.Sheh lumturine e tij dhe qesh edhe pse do jepje gjithcka te ishe prane tij, je gjithmone me te edhe ai kur nuk eshte me ty, se sheh me syte e zemres dhe jo te mendjes .
Te ai sheh veten ,sheh femijerine sheh jeten dhembjen dhe gezimin sepse gjithcka qe ti sheh eshte diqka qe te lidh me te.

Aq e veshtire eshte te mos mendosh per diqka per dike e qe u lind ne ty kur ishe gati femije ,eshte edhe me veshtire ta harrosh sepse heq dore nga vetja
Mbase vitin tjeter.... Ah sa budallaqe do thoshte mendja por zemra se degjon dot.
Ne fund seq me pelqen aq shume ajo thenja angleze,,Nese mundoheni ta harroni dashurine e pare eshte njesoj si te mundoheni te kujtoni dike qe se keni njohur kurre.

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi