Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Xun Çetta:Ngushëllon për fatkeqësinë e momentit dhe sygjeron për të ardhmen Xuni

Shko poshtë

Xun Çetta:Ngushëllon për fatkeqësinë e momentit dhe sygjeron për të ardhmen Xuni Empty Xun Çetta:Ngushëllon për fatkeqësinë e momentit dhe sygjeron për të ardhmen Xuni

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jan 04, 2011 2:53 am


Xun Çetta:Ngushëllon për fatkeqësinë e momentit dhe sygjeron për të ardhmen Xuni 41401_100000304171597_8072_n

Ngushëllon për fatkeqësinë e momentit dhe sygjeron për të ardhmen Xuni

I ndjeri Skënder Limaj dhe të arrestuarit për tragjedinë që ndodhi në fshatin Banjë te Malishevës më 01.01.2011,ishin dhe mjerisht në mungesë të drejtësie,funksionimit të ligjit dhe në mungesë të ndërmjetësuesve dashamirës të tyre,kjo e keqe po thellohen drejtë se keqes se pa riparueshme. Unë nuk po pres fjalën e gjyqit ngase kam mjaftë të dhëna për ta thënë mendimin dhe sugjerimin tim personal dhe komplet të pa anshëm.
Në këtë fatkeqësi e cila na ka prek thellë në zemrat tona si veprimtarë të rrugës e cila akoma po vazhdon. Ne presim fjalën e atyre të cilët mund ta ndalin këtë fatkeqësi ndoshta parasë fatkeqësi ndërfamiljare mund ta quajmë fatkeqësi kombëtare. Pra e presim nga ta fjalën e vetme dhe të fundit:
Kjo që ndodhi pa dallim rrethanave,duhet te mbyllët më kaq. Ky do duhej të jetë mesazhi si dhe pajtimi të bëhet në po këtë vend ku ndodhi fatkeqësia.
PS:
Xun Çetta:Ngushëllon për fatkeqësinë e momentit dhe sygjeron për të ardhmen Xuni I%2Bndjeri%2BSk%25C3%25ABnder%2BLimaj%2Bdhe%2Bt%25C3%25AB%2BArrestuarit
Kjo që unë preferoj dhe urojë të ndodh,nuk ka të bëj me konstatimin se kush e bëri krimin,por ka të bëjë më krejt çfarë di mbi këto familje dhe ajo qe më qon te dyshojë se të arrestuarit mund të mos jenë aktorë të fatkeqësisë është fakti se ka vite që kur familja Krasniqi si familje tepër e dëshmuar për çështjen,nuk ka rënë në këtë situatë edhe atëherë kur (në thonjëza),,do kishte arsye”.
Në fund,lutëm që të pranohen ngushëllimet e mia drejtpërdrejtë nga zemra e plasur për rastin i cili i ka goditur të dy palët duke mos ditë ndonjë palë të tretë e cila edhe mund te dal nga hetuesia.

Nga Mërgimi 03.01.2011
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi