Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Leter e hapur Presidentit të Shqipërisë Bamir Topit!

Shko poshtë

Leter e hapur Presidentit të Shqipërisë Bamir Topit! Empty Leter e hapur Presidentit të Shqipërisë Bamir Topit!

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jan 23, 2011 10:05 pm

Leter e hapur Presidentit të Shqipërisë Bamir Topit! 161274_100001806071302_7454931_n
Leter e hapur Presidentit të Shqipërisë Bamir Topit!

Z President. Une nuk kam me besim tek ju !


Une quhem Riza Mance Z. president bashk jemi takuare disa here ju dhe mund te me keni harruare, se per ballkanasit eshte tejet normale qe sa me lart ngjit shkallet e karieres nje njeri aq me te vegjel i shikon ata qe kish patur prane dhe po aq me te pa pranishem behe per te.
Se pari . Nuk i duhen me sepse per keta nuk ka me nevoje
Se dyti . Keta behen barre sepse tashme kerkojn shperblimin per shkallet qe ju mbajten per te hipur ju atje larte larte.
Ju e dini mire se une nuk hyj ne kategorine e te dyteve.
Sepse deri me sot nuk te kam trokitur ne dere.
Bile dikush aty afer teje me detyrohet.
Une e kam pritur me nje gezim te pa pershkueshem zgjedhjen tuaj President
Kjo jo per shije personale, por sepse te gjith ne ate kohe shikonin nje skem te pregatitur mire nga te majtet ne opozit qe te mos arrihej nxierrja e nje presidenti dhe Shqiperia te futej ne nje spirale votimesh pa fund.
Zotri kam kohe qe e kam pare mos funksionimin e institucionit per te cilin jeni betuar solemisht.
Por me e keqja eshte se ju qe te dy instrumentat tend qe varen prej teje sot jo nuk funksionojne po jane bere pale me krimin i cili strofkullen e ka ne godinen e pa cliruare kurre ne historin e saj qe nga 1944 nga falangat e krimit komunisto-mafioz.
Ne sot nuk po vuajme me per Polic ky po e ben detyren bile perfekt E keqja na vjen nga ndertesat e quajtura prekurori dhe drejtesi.!!!!!!
Si ka mundesi zoteri qe nga ajo godina jote me pa turpesi i vijne parlamentit Shqipetar emera gjyqetaresh qe kane dhene denime politike ne kohe te diktatures.!!!!?????
Zoteri ti je mbyllur ne kullen e fildishte dhe nuk ke kuptuare se sa ke humbur !
Del qe aty dhe tatoje vehten e do shohesh se ku ke rene !
Eshte fatkeqesi per njerzit e thjeshte Shqipetare qe i genjen pamja jote prej “babaxhani”.?
Ata nuk e dine dhe nuk e kuptojne se perse juve jeni bere pale me dy Ramet
Me te paren e Prekurorise, juve ju lidhin afera te poshtera sepse me ane te saj ju kini future ne thesin e madhe e te turpshem gjith dosjet e Edvinit me shok.
Zoti President.
Po c’ju shtyn ju ne kete krim monstruoz sa te arrini te beheni pale me krimin !?
Perse nuk e thirret ju Edvin Ramen si President I keti vendi dhe ti thoshit :”C’esht kjo Demonstrat pa kok dhe pa pergjegjesi se c’do te bejen njerzit atje!!!???
-C’ish ajo deklarate pas katrahures !!!??? Aferim . Nuk mund te shkoj me bukur thenia." I lave duart Si Pilati"
C’jane keto urdhera per arrestim te oficerve te Gardes dhe marrje armatimit !!!??
Mos valle ata jane njerz qe nuk njihen dhe mund te na largohen!!!
Kur akoma nuk keni qoft dhe nje akuze!!!
Apo e synoni te realizoni ju ate qe nuk arritet te benit me llumbin e shoqerise.
Mos valle ky eshte mesazhi qe i jepni Edvin Rames te riorganizohet se nga ju nuk i hyn gjemb ne kembe
Perse Vaslja jote Nuk jep urdher te arrestoj S.Ngjelen qe ben thirrje per 13.000 te vdekur dhe kok pa laret e tij e te Tom Doshit.!!!???
E te gjitha keto kane nje shpegim.
Juve Zotri u eshte premtuare nje rizgjedhje nga falangat e krimit sepse me keto qe ke bere e ke humbur te drejten per tu rizgjedhur ndershmerisht
Dhe sa me shume afrohet dita e zgjedhjes se Presidentit aq me shume juve ju kane zene dridhmat per ate kolltuk qe tashme mban ere te ndyre.
Zotri. KUR ZJARRI BIE NE SHTEPI AI I DJEG TE GJITH" kete gjynah qe nuk e di.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi