Si do të ishte emri i juaj në japonisht?

Shko poshtë

Si do të ishte emri i juaj në japonisht?

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Nov 18, 2008 2:30 am

A doni të dini si është emri juaj në Japonisht?
A jeni kurioz të dini se si prezentohet emri juaj në japonisht? Më poshtë po ju sjell alfabetin japonez, si dhe ekuevalentet e tyre në shqip!
Përpiquni të shkruani këtu emrin tuaj....

Le të argëtohemi së bashku:


A -ka;
B-tu;
C-mi;
D -te;
E -ku;
F -lu;
G -ji;
H -ri;
I -ki;
J -zu;
K-me;
L-ta;
M -rin;
N -to;
O -mo;
P -no;
Q -ke;
R -shi;
S -ari;
T -chi;
U -do;
V -ru;
Y -qv
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si do të ishte emri i juaj në japonisht?

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Nov 18, 2008 2:36 am

Epirotarum shkruajti:A doni të dini si është emri juaj në Japonisht?
A jeni kurioz të dini se si prezentohet emri juaj në japonisht? Më poshtë po ju sjell alfabetin japonez, si dhe ekuevalentet e tyre në shqip!
Përpiquni të shkruani këtu emrin tuaj....

Le të argëtohemi së bashku:


A -ka;
B-tu;
C-mi;
D -te;
E -ku;
F -lu;
G -ji;
H -ri;
I -ki;
J -zu;
K-me;
L-ta;
M -rin;
N -to;
O -mo;
P -no;
Q -ke;
R -shi;
S -ari;
T -chi;
U -do;
V -ru;
Y -qv

Emri im në japonisht është me sa vijon:

E-ku
P-no
I-ki
R-shi
O-mo
T-chi
A-ka
R-shi
U-do
M-rin

Kunokishimochikashidorin

Phi, po i gjatë po më del!!!!!!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi