Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ali Asllani:Diçka më Shumë për Miqt e mi në FACEBOOK!

Shko poshtë

Ali Asllani:Diçka më Shumë për Miqt e mi në FACEBOOK! Empty Ali Asllani:Diçka më Shumë për Miqt e mi në FACEBOOK!

Mesazh nga Agim Gashi Sun May 08, 2011 11:35 pm

Ali Asllani:Diçka më Shumë për Miqt e mi në FACEBOOK! 49146_1028915704_5368196_n
Ali Asllani:Diçka më Shumë për Miqt e mi në FACEBOOK!

“Në jeten tonë jane disa njerez qe me nje buzeqeshje te sjellin disponimin, me miresine e tyre te ngrohin dhe nga largesia, me nje leter qe te shkruajne te bejne te ndjesh pranine e tyre, ata qe,kur qani, ne vend qe te pysin si ndjehesh te qendrojne prane derisa te kesh fshire lotin e fundit. KETA JANE PERSONAT TË VEQANT QE NUK MUND TI LEJOSH VETES TI HUMBISH – SHTRENGONI ATA FORT ME TE DY DUART!!!!” (Një thënje të cilën unë shume shpesh e postoj në FB)

Lista e miqve të mi ne FB është më shumë se vetëm një mënyrë për ti ruajtur gjurmët e njerëzve të cilët i MADHËRUARI i ka sjellur aty, por jo vetëm aty, disa prej tyre tani edhe në jeten time për ti dashur. Sa jam i PASUR dhe i BEKUAR qe kam kaq shumë miq të mire!

Miq të mi, kjo listë është një libër i thurrur me një mozaik kujtimesh të këndshme të cilat janë përgjigjet e MADHËSHTORIT për lutjet e mia për familjen dhe miqt e mi.

Miq të mi, secili emër është një kriter që të udhëheq gjërë tek vendi dhe koha ku i MADHËRUARI ka përdorur zemrën e tjetrit për të arritur dhe prekur zemrën time.

Miq të mi, mund të ketë ndodhur vite më pare apo madje edhe dje, por secili person në listen time, në njerën apo mënyrën tjetër disi ka ndikuar në ndrrimin pozitiv të jetës time.

Miq të mi, përmes bisedave, qofshin ATO VIRTUALE apo REALE, sado të thjeshta por gjithësesi të dashura. Përmes ndonnjë përqafimi të ngrohtë kur jemi takuar, apo përmes një ushqimi shpirtërorë, qoft ky TINGULL apo PAMJE e BUKUR, që kemi ndarë bashk, secili prej jush më ka ndihmuar të rritem, të forcohem dhe të gjallërohem.

Miq të mi, kemi qeshur bashk ose buzëqeshur, jemi dashur apo kemi mësuar nga njëri tjetri… bekimet tona kurr nuk kan përfunduar e as nuk do të përfundojnë sepse i MADHËRUARI lejon përherë qe rrugët tona të kryqëzohen si familje apo miq!

Miq të mi, ju lutem kuptoni se këto përshëndetje janë diq më tepër se sa vetëm dëshira për shendet të mire dhe sukses ne jeten tuaj, apo urime te perzemerta per KERSHENDELLA, BAJRAM, PASHKE, VITIN E RI, apo ndonjë BEKIM tjetër të cilin unë e përsëris çdo ditë duke u lutur per miqt dhe me te dashurit e mi . Këto përshëndetje, permes kësaj porosie jan një Kartelë “FALEMNDERIMI” për të MADHËDHËRUARIN që ju ka vënë në listen time secilin prej jush, emrat e të cilëve me dashuri të madhe i ruaj.

Pasi që duart e mia nuk mund të arrijnë, ju lutem shumë lejoni që permes ketyre rreshtave te shkruara më lartë, lutjet e mia t’ju përqafojnë të gjithëve me gjithë DASHURINË dhe BEKIMET e të MADHËRUARIT, për shëndet të mirë dhe MBARËSI, jo vetëm SOT por PËRHERË!

Qofshi të nderuar ju dhe FAMILJET tuaja. PAQA, HARMONIA, DASHURIA, MIRËQENJA DHE SUKSESI, qofshin ENGJUJ përcjellës në çdo hap të jetës tuaj dhe më të dashurve tu!


Me DASHURI dhe shumë RESPEKT, miku i JUAJ Virtual ne FB
Nga Peja/KOSOVA!

Ali AsllaniAli Asllani:Diçka më Shumë për Miqt e mi në FACEBOOK! 215412_1907111910702_1028915704_2241512_2702360_a
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi