Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Autostrada e Kosovës ka emrin e Ibrahim Rugovës !

Shko poshtë

Autostrada e Kosovës ka emrin e Ibrahim Rugovës ! Empty Autostrada e Kosovës ka emrin e Ibrahim Rugovës !

Mesazh nga Agim Gashi Sun May 22, 2011 10:55 pm



Autostrada e Kosovës ka emrin e Ibrahim Rugovës !

Shkruan: Bahri RASHICA
Autostrada e Kosovës ka emrin e Ibrahim Rugovës ! 22autostradaaa

Për kujtesë disa mediave të Kosovës

Javë më parë Qeveria e Kosovës mori vendimin që Autostrada e Kosovës të quhet "Ibrahim Rugova".Që nga ajo ditë disa media të shkruara dhe elektronike nuk po e zbatojnë vendimin e Qeverisë. Kushdo që shiqon "Lajmet"dëgjon:"Deri më tani punët në Autostradë po ecin mbarë"!!! e dijmë se kjo është një e gabuar e qëllimtë e tyre sepse duhet thënë:"Deri më tani punët në autostradën"Ibrahim Rugova"po ecin mbarë. Jo vetëm me televizione ,ngjashëm ndodhë edhe në disa media të shkruara .Zotrinj gazetar, autostrada e Kosovës ka emër,mos e keqpërdorni vendimin e një Institucioni shtetëror. Zotrinj gazetar mësojuni njëherë e përgjithmonë ta kryeni me nder punën nëse dëshironi që mediumet e juaja t'i ngjajnë sadopak gazetës nacionale"Bota sot". Mos mbani inate ndaj figurës shtetërore e kombëtare të presidentit historik dr.Ibrahim Rugovës. Sa të lëshohet rruga edhe vetë do të bindeni sa tabelë e madhe do të vendoset me emrin e liderit Ibrahim Rugovës dhe pastaj do ta thuani "ndoshta"fjalinë komplet.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi