Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Të djathtët të vijnë me ne, e të majtët të shkojnë te Hashimi

Shko poshtë

Të djathtët të vijnë me ne, e të majtët të shkojnë te Hashimi Empty Të djathtët të vijnë me ne, e të majtët të shkojnë te Hashimi

Mesazh nga Agim Gashi Sun Dec 11, 2011 9:14 pm

Të djathtët të vijnë me ne, e të majtët të shkojnë te Hashimi


Të djathtët të vijnë me ne, e të majtët të shkojnë te Hashimi 11_12_11_40429_eqa
Eqrem Kryeziu për dy blloqe-të majtë e të djathtë

Isa Mustafa është më i strukturuar sesa unë dhe Fatmir Sejdiu. Ai ka sjellë frymë të re në parti. Por reformat nuk duhet të bëhen me modele bolshevike. Spektri politik në vend duhet ndarë në dy blloqe - të djathtët të vijnë me ne, e të majtët të shkojnë te Hashimi. Eqrem Kryeziu, anëtar i Kryesisë së LDK’së, flet për Express.

Me të thënë të drejtën, tani kur po ndërrohen brezat në njëfarë refome dhe ata e konceptohen se reformën që nis me ta. Por, reformat kanë filluar bajagi herët. Ju e dini unë kam qenë bartës i disa ndryshimeve shumë të rënda në LDK dhe në këtë frymë besoj se do të shkojnë. Për fat të keq në koalicionin me PDK’në ato reforma ngecën, u ngrinë në njëfarë forme sikurse edhe pozita e Presidentit që pati ngrirje ashtu u ngrin edhe reformat. Përndryshe, unë besoj se duhet me vazhdu reformat në kuptimin e ndryshimeve konstruktive, pozitive edhe të përgjegjshme. Por, ndryshim sa për ndryshim jo, sepse ajo nuk është reformë – është njëfarë lloj revolucioni bolshevik.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi