Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Musa JUPOLLI:TELEGRAM NGUSHLLIMI PER GANI AZEMIN

Shko poshtë

Musa JUPOLLI:TELEGRAM NGUSHLLIMI PER GANI AZEMIN Empty Musa JUPOLLI:TELEGRAM NGUSHLLIMI PER GANI AZEMIN

Mesazh nga Agim Gashi Thu Nov 29, 2012 5:19 pm

Musa JUPOLLI:TELEGRAM NGUSHLLIMI PER GANI AZEMIN

Musa JUPOLLI:TELEGRAM NGUSHLLIMI PER GANI AZEMIN 556172_4940174510265_935877833_n
Gani AZEMI , vëlla gjaku, vëlla i im në Udhëtime për Dardaninë! Vëlla i urtësisë, filozofi Rugoviane, ku vazhdimisht më thonte :Shqiptarët duhet të bashkohën atëherë do bëhet shumë më leht ! I dashur vëlla, me 28 Nëntor ti udhëtove për pushim në Atdhe, në At- dhé ku nuk kurseve as mund as kohë në përkushtim të Lirisë Dardane !
Më the: Ne duhat të shkruajmë, që të njihet vendi ynë, kultura jonë, diplomacia dhe pikëpamjet tona në Evropë, Amerikë e kudo! Lapsi yt, takimet tua, tubimet tua, udhëtimet tua ishin dhe do të mbetën në faqet e ndritshme të historisë shqiptare!

E NDERURA FAMILJE AZEMI !
TË NDERUAR ATDHETARË !
SHKELQËSIA JUAJ AMBASADOR ILIR DUGOLLI :

Me dhembje po , po edhe me krenari lart e i ndritshëm në përkujtim dhe shkelqësim emrit të veprimtarit, poetit, shkrimtarit , udhëtarit të Lirisë së Dardanisë Gani AZEMIT !

Gani AZEMI :
URTËSIA E FILOZOFISË KOMBËTARE !
Gani AZEMI :
NËNTORI YNË !

Me shpirt të mbushur pikëllimi dhe krenar në bashkëveprim me te:
I juaj Musa JUPOLLI, Paris,
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi