Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si po dirigjohen zgjedhjet në PDK nga Kadri Veseli (SHIK?

Shko poshtë

Si po dirigjohen zgjedhjet në PDK nga Kadri Veseli (SHIK? Empty Si po dirigjohen zgjedhjet në PDK nga Kadri Veseli (SHIK?

Mesazh nga Agim Gashi Wed Dec 12, 2012 12:57 pm

Si po dirigjohen zgjedhjet në PDK nga Kadri Veseli (SHIK?


Si po dirigjohen zgjedhjet në PDK nga Kadri Veseli (SHIK? Largea_kadri_veseli_1355248853
Në vikendin që po vjen do të zhvillohen 12 konventa zgjedhore në 12 degët e PDK-së anekënd Kosovës. Procesi zgjedhor nëpër degë parashihet të përfundoj së paku deri më 23 dhjetor.

Hashim Thaçi po provon që me finokërinë e tij të relaksoj raportet me Jakup Krasniqin. Pas injorimit prej më shumë se një vit e gjysmë, Hashim Thaçi më 7 dhjetor vendosi t’i dërgoj letër zyrtare Jakup Krasniqit. Duke kërkuar që ky t’i jep mundësinë që Thaçi të raportoj në parlament për bisedimet me Daçiqin në Bruksel. Në tërë këtë kohë pas zgjedhjes së Atifete Jahjagës si presidente, Thaçi e ka injoruar totalisht Jakup Krasniqin. Letra e Thaçit është një sinjal miqësor i tij ndaj Jakup Krasniqit, e cila vjen në kohën e publikimit të përgjimeve të EULEX-it, ku Thaçi e quan “Jakupovski” Jakup Krasniqin.
Karakteristikat e procesit zgjedhor në PDK
Në vikendin që po vjen do të zhvillohen 12 konventa zgjedhore në 12 degët e PDK-së anekënd Kosovës. Derisa procesi zgjedhor nëpër degë parashihet të përfundoj së paku deri më 23 dhjetor. Ishte paraparë që kjo të ndodhte më 15 dhjetor, por disa degë nuk e kanë respektuar agjendën e zgjedhjeve, për shkak të parregullsive dhe tensioneve. Për të ruajtur unitetin dhe zbutur tensionet, më 6 dhjetor në selinë e PDK-së në Prishtinë, Hashim Thaçi, organizoi takim me kryetarët e degëve anekënd Kosovës...



(Tekstin e plotë mund ta lexoni të mërkurën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)

Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi