Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LDK dhe presidenti historik Ibrahim Rugova, me diplomacin e tijë dhe forcen e argumentit, arriti të përvetësoj dhe të funksionalizoj, në Ushtri Çlirimtare të Kosovës, armaten më të fuqishme të botës, NATO-n, e cila i solli Kosoves, lirin dhe pavarësin.

Shko poshtë

LDK dhe presidenti historik Ibrahim Rugova, me diplomacin e tijë dhe forcen e argumentit, arriti të përvetësoj dhe të funksionalizoj, në Ushtri Çlirimtare të Kosovës, armaten më të fuqishme të botës, NATO-n, e cila i solli Kosoves, lirin dhe pavarësin. Empty LDK dhe presidenti historik Ibrahim Rugova, me diplomacin e tijë dhe forcen e argumentit, arriti të përvetësoj dhe të funksionalizoj, në Ushtri Çlirimtare të Kosovës, armaten më të fuqishme të botës, NATO-n, e cila i solli Kosoves, lirin dhe pavarësin.

Mesazh nga Agim Gashi Mon Dec 24, 2012 12:02 am

LDK dhe presidenti historik Ibrahim Rugova, me diplomacin e tijë dhe forcen e argumentit, arriti të përvetësoj dhe të funksionalizoj, në Ushtri Çlirimtare të Kosovës, armaten më të fuqishme të botës, NATO-n, e cila i solli Kosoves, lirin dhe pavarësin. 173268_100001914319144_5033204_n
LDK dhe presidenti historik Ibrahim Rugova, me diplomacin e tijë dhe forcen e argumentit, arriti të përvetësoj dhe të funksionalizoj, në Ushtri Çlirimtare të Kosovës, armaten më të fuqishme të botës, NATO-n, e cila i solli Kosoves, lirin dhe pavarësin.

LDK dhe presidenti historik Ibrahim Rugova, me diplomacin e tijë dhe forcen e argumentit, arriti të përvetësoj dhe të funksionalizoj, në Ushtri Çlirimtare të Kosovës, armaten më të fuqishme të botës, NATO-n, e cila i solli Kosoves, lirin dhe pavarësin. 560835_428558950551245_747800589_n

Me rastin e 23 dhjetorit, në përvjetorin e 23 të themelimit të LDK, në emër të degës së LDK për Gjermani dhe të kryesisë së saj, uroj kryetarin e LDK-së z. Isa Mustafa, kryesinë e LDK-së dhe të gjithë anëtarët dhe veprimtarët e Lidhjes Demokratik të Kosovës.

LDK, me veprimtarinë e saj politike dhe nacionale, të udhëhequr nga vizionari dhe kryearktitekti i pavarësis së Kosovës, presidenti historik dr. Ibrahim Rugova, Kosovës i solli Lirinë, Pavarësin dhe Demokracin.

Kosova dhe populli shqiptar, pati fatin me formimin e LDK-së dhe udhëheqjen e saj nga Presidenti historik dr. Ibrahim Rugova, si një intelktual vizionar, me filozofin e tij politike dhe nacionale, e që shquhej edhe për guximin që kishte. Falë këtij guximi, populli shqiptar, pati fatin që kërkesat e tij, të legalizohen, të dalin nga anonimiteti ilegal dhe i rrugës, të institucionalizohen nëpërmjet LDK dhe të krijohen institucionet e shtetit të Kosovës. Falë këtij guximi politika bëhej në Kosov dhe jo nga jashtë Kosove, jo nga egzili, prandaj pesha dhe vlera e kësaj politikëbërje, ishte me rezultatet e faktorizimit ndërkombëtar të problemit të Kosovës.

LDK, po shenon 23 vjetorin e saj, pa një numër të madhë të udhëheqësve dhe vizionarve, të cilët formuan dhe udhëhoqën LDK, të cilët kanë dhënë një kontribut të madhë në ndërtimin e shtetit të Kosovës dhe institucioneve të sajë. U kemi për borxhë, që punën e tyre ta vazhdojm, për të përmbushur misionin për të ardhëmen e një Kosove Evropiane.

Lavdi të gjithë atyre, që punuan dhe sakrifikuan, për një Kosovë të lirë, të pamvarur dhe demokratike.

Zoti e bekoft popullin Shqiptarë

Me respekt,
në emër të kryesis së LDK - dega Gjermani
Qazim Bajgoraliu, kryetar

LDK dhe presidenti historik Ibrahim Rugova, me diplomacin e tijë dhe forcen e argumentit, arriti të përvetësoj dhe të funksionalizoj, në Ushtri Çlirimtare të Kosovës, armaten më të fuqishme të botës, NATO-n, e cila i solli Kosoves, lirin dhe pavarësin. 199651_428560220551118_1441980602_n

LDK dhe presidenti historik Ibrahim Rugova, me diplomacin e tijë dhe forcen e argumentit, arriti të përvetësoj dhe të funksionalizoj, në Ushtri Çlirimtare të Kosovës, armaten më të fuqishme të botës, NATO-n, e cila i solli Kosoves, lirin dhe pavarësin. 45001_428560737217733_836823745_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi