Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NËNA QË FALI VRASËSIN E DJALIT PARA EKZEKUTIMIT

Shko poshtë

NËNA QË FALI VRASËSIN E DJALIT PARA EKZEKUTIMIT Empty NËNA QË FALI VRASËSIN E DJALIT PARA EKZEKUTIMIT

Mesazh nga Agim Gashi Sat Apr 19, 2014 11:33 am

NËNA QË FALI VRASËSIN E DJALIT PARA EKZEKUTIMIT 14954B15AC98FAB0EECCA79D36FA5F_h452_w602_m2_q80_cQxzJnexU
NËNA QË FALI VRASËSIN E DJALIT PARA EKZEKUTIMIT


Një nënë ka falur vrasësin e djalit të saj pak para ekzekutimit të tij në Iran : Në vend të litarit ai mori prej saj një shuplakë, raportoi gazeta " Shargh ". Kryesi i vrasjes ka goditur një 25 - vjeçar me thikë për vdekje para shtatë vitesh.

Kur dënimi i tij me vdekje huhet të kryhej të marten, nëna e viktimës e fali atë në minuten e fundit.

" Unë pashë një ëndërr , dhe në të cilën biri im më tha se ai ishte në një vend të mirë dhe kanë gjetur paqen e tij , " Samereh Alinedschad tha" Shargh " . Prandaj , ajo kishte vendosur të falë vrasësin e djalit të saj . Pas faljes , nënat e viktimës dhe vrasësit ranë duke qarë në krahët e tij .

Sipas ligjeve islame në Iran, anëtarët e familjes familjes së viktimës mund tëafalë vrasësin e dënuar me vdekje , pak para ekzekutimit . Në kthim , familja e viktimës paguan një shumë rreth 38.000 euro dëmshpërblim për gjakun. Këta para i ka caktuar shteti i Iranit dhe se quhen "Para të gjakut"!



Agimipres
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi