Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SEANCA E KUVENDIT-MË 02.10.2014

Shko poshtë

SEANCA E KUVENDIT-MË 02.10.2014 Empty SEANCA E KUVENDIT-MË 02.10.2014

Mesazh nga Agim Gashi Thu Oct 02, 2014 12:35 pm

SEANCA E KUVENDIT-MË 02.10.2014


Isa Mustafa në foltore: Jemi këtu për të shprehur pakënaqësinë tonë, jo për të mbajtur seancë
SEANCA E KUVENDIT-MË 02.10.2014 Seanca-e-kuvendit-2014-39

Isa Mustafa ka sqaruar se pse deputetët e Koalcionit LDK-VV-AAK-NISMA kanë hyrë sot në sallën e Kuvendit, edhe pse seanca u shty nga Kryesuesja, Flora Brovina. Ai tha se kjo është një shprehje e pakënaqësisë së shumicës parlamentare, e s’bëhet fjalë për mbajtjen e seancës konstituive.

Në foltoren e Kuvendit, kreu i LDK’së tha se vendimi i Gjykatës dhe obstruksionet e PDK’së përmes Flora Brovinës po e shkatërrojnë demokracinë në vend.
“Këtij shteti i nevojitet parlamentarizëm dhe demokraci”, ka thënë Mustafa.
Ai tha se nuk mund të vazhdohet përjetësisht kjo gjendje, pa konstituimin e Kuvendit.
“Do te kerkojme qe seanca e ardhshme te mbahet me se largu kah mesi i javes se ardhshme”, tha Mustafa.
Pas, Mustafës, në foltoren e Kuvendit ka dalë Albin Kurti nga Vetëvendosje.
“Ne javen e ardhshme jemi ne ata qe bashkerisht do te vazhdojme me pune ne institucionet tona”, tha Kurti.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

SEANCA E KUVENDIT-MË 02.10.2014 Empty Kurti: Seanca do të mbahet javën e ardhshme

Mesazh nga Agim Gashi Thu Oct 02, 2014 12:36 pm

Kurti: Seanca do të mbahet javën e ardhshme
SEANCA E KUVENDIT-MË 02.10.2014 Seanca-e-kuvendit-2014-98_7523


Lideri i VV’së në adresimin e tij ka thënë se në javën e ardhshme do të mbahet seanca pa dhënë më shumë detaje nëse bëhet fjalë për një seancë të bllokut apo që do të thirret nga kryesuesja Flora Brovina

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

SEANCA E KUVENDIT-MË 02.10.2014 Empty Ramush Haradinaj: PDK kriminalizoi vendin – s’po lejon konstituimin e Kuvendit

Mesazh nga Agim Gashi Thu Oct 02, 2014 12:37 pm

Ramush Haradinaj: PDK kriminalizoi vendin – s’po lejon konstituimin e Kuvendit
SEANCA E KUVENDIT-MË 02.10.2014 Kushtrim-ternava-senca-e-kuvendit-6

“Sot është dashur që në këtë sallë të mbledhemi si deputetë në mënyrë që të veprojmë në bazë të mandatit që kemi marrë. Në fakt sot ne jemi mbledh për të vërtetuar një situatë të re; PDK me njerëzit e saj e kanë kriminalizuar vendin dhe tash po i bëjnë një dëmë të madh vendit duke mos lejuar konstituimin e Parlamentit. Ndryshimi fillon këtu, e jo me seancat e PDK’së duke iu ofruar para deputetëve”, ka thënë ai.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

SEANCA E KUVENDIT-MË 02.10.2014 Empty Limaj: Dikush ka pritur se do të bëjmë revolucion sot

Mesazh nga Agim Gashi Thu Oct 02, 2014 12:38 pm

Limaj: Dikush ka pritur se do të bëjmë revolucion sot
SEANCA E KUVENDIT-MË 02.10.2014 Fatmir-limaj

Lideri i NISMA Fatmir Limaj ka kritikuar PDK’në për shtyrje të seancës duke thënë se një gjë të tillë kanë të drejtë ta bëjnë vetëm deputetët.

“Shumëkush ka pritur se ne do të bëjmë një tip revolucioni kanë pritur se do të bëjmë dicka që do të kishte pasoja. Kosova ka nevojë shuimë të krijojë institucionet ne po angazhohemi që zgjidhjen ta gjejmë brenda kushtetiutës dhe ne do ta gjejmë dhe zgjidhja jonë të do të jetë edhe me kushtetunë dhe me vullnetin e shumicës” ka thënë Limaj.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

SEANCA E KUVENDIT-MË 02.10.2014 Empty Re: SEANCA E KUVENDIT-MË 02.10.2014

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi