Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kryeministri kërkon llogari nga Armend Zemaj

Shko poshtë

Kryeministri kërkon llogari nga Armend Zemaj Empty Kryeministri kërkon llogari nga Armend Zemaj

Mesazh nga Agim Gashi Wed Dec 10, 2014 8:25 pm

Kryeministri kërkon llogari nga Armend Zemaj
Kryeministri kërkon llogari nga Armend Zemaj Largea_isa-zemaj1418228801
Kryeministri i ri i Kosovës, Isa Mustafa i ka falënderuar deputet e Kuvendit të Kosovës për besimin për formimin e Qeverisë.
Mustafa ka thënë se besonë në të gjithë anëtarët e kabinetit qeveritar poashtu, kërkon nga Armend Zemaj që të jep sqarime rreth deklaratës së tij për vrasjen e shqiptarëve dhe serbëve në forma të ndyshme.

Më poshtë lexoni postimin e plotë të Kryeministrit Mustafa:



Qytetarë të nderuar,
Falënderoj të gjithë deputetët që votuan dhe e dhanë besimin për formimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës.
Pas votimit të Qeverisë, disa nga deputetët të cilët kanë votuar kundër, kanë deklaruar opinionet e tyre në lidhje me kabinetin qeveritar. Më befasoi deklarata e deputetit Zemaj, në të cilën ai thotë se “në përbërjen e qeverisë ka njerëz që kanë vra shqiptarë në forma të ndryshme, si ata serb si ata shqiptar”.
Unë si Kryeministër i Republikës së Kosovës nuk kam njohuri të tilla. Unë besoj në të gjithë anëtarët e kabinetit qeveritar, prandaj kërkoj nga z. Zemaj të sqarojë se cilët janë ata njerëz. Po ashtu do të kërkoj nga Prokuroria e Kosovës që të trajtojë këtë deklaratë të deputetit Zemaj. U bëj ftesë, po ashtu, të gjithë qytetarëve që nëse kanë informata për vepra të tilla, të raportojnë tek organet përkatëse./A.M
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi