Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vritet edhe një shqiptar në Irak - vrau 36 veta në sulm kamikaz

Shko poshtë

Vritet edhe një shqiptar në Irak - vrau 36 veta në sulm kamikaz Empty Vritet edhe një shqiptar në Irak - vrau 36 veta në sulm kamikaz

Mesazh nga Agim Gashi Wed May 06, 2015 12:20 am

Vritet edhe një shqiptar në Irak - vrau 36 veta në sulm kamikaz
Vritet edhe një shqiptar në Irak - vrau 36 veta në sulm kamikaz Largea_idi1430855306


Kishte kërcënuar me heqje koke Pal Lekajn derisa vrau vetën dy ditë më parë në Irak duke vrarë 36 kurdë në një sulm vetëvrasës.
Është Bujar Avdija, shqiptari i fundit që ka vdekur në Irak. Dy ditë më parë ai realizoi një sulm vetëvrasës në vilajetin e Salahudinit në veri të Irakut duke lënë të vrarë 36 ushtarë kurd të PK’së.
Në korrikun e vitit të kaluar, Avdija kishte kërcënuar Lekajn me heqje koke pasi ky i fundit kishte uruar festën e Fitër Bajramit në Facebook.
Avdija ishte pjesë e ISIS, pasi në një nga fotografitë e realizuara në ‘hapësirat e luftës’ në shoqërinë e tij shihet edhe Fitim Lladrovci, i cili është në burg në Kosovë.
Ndërkohë i shpejtë ka qenë reagimi i ushtrisë irakiane, pasi 24 orë më parë pas një sulmi ajror raportohet të jenë vrarë të paktën 45 militantë të ISIS’it.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi