Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qartëson Vjosa Osmani: Nuk largohem nga LDK. Po shpifin kundërshtarët e LDK-së!

Shko poshtë

Qartëson Vjosa Osmani: Nuk largohem nga LDK. Po shpifin kundërshtarët e LDK-së! Empty Qartëson Vjosa Osmani: Nuk largohem nga LDK. Po shpifin kundërshtarët e LDK-së!

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jul 13, 2015 6:06 pm

Qartëson Vjosa Osmani: Nuk largohem nga LDK. Po shpifin kundërshtarët e LDK-së!


Qartëson Vjosa Osmani: Nuk largohem nga LDK. Po shpifin kundërshtarët e LDK-së! Vjosa-osmani-848x478
Jul 13, 2015


Deputetja më e votuar femër në Kosovë, Vjosa Osmani ka demantuar raportimet e disa medieve se ajo do të largohet nga LDK-ja dhe do ta formoj një parti të re. Ajo ka thënë për Gazetën Blic se nuk do të largohet nga partia e themeluar nga ish- presidenti Ibrahim Rugova.
Sipas saj, po shpifin kundërshtarët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.
“Edhe pse disa herë e kam mohuar një gjë të tillë, kundërshtarët e LDK-së po vazhdojnë të shpifin. Pavarësisht dëshirës së atyre që çdo ditë po i dëmtojnë interesante  LDK-së dhe të vendit, unë atyre nuk do t’ua jap atë kënaqësi që të largohem nga LDK-ja”, ka thënë ajo për Gazetën Blic.
Vjosa Osmani në kuvendin e fundit zgjedhor të LDK-së e kishte sfiduar kryetarin aktual, Isa Mustafa për të parin e partisë, i cili pastaj iu hakmor duke e lënë jashtë Këshillit të Përgjithshëm dhe jashtë Kryesisë së partisë.
Në zgjedhjet e fundit parlamentare, Vjosa Osmani pos që doli femra më e votuar në Kosovë, ajo doli edhe njeriu i dytë më i votuar në LDK./ Gazeta Blic
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi