Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Labinot Tahiri e mbron Hashim Thaçin!

Shko poshtë

Labinot Tahiri e mbron Hashim Thaçin! Empty Labinot Tahiri e mbron Hashim Thaçin!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Nov 10, 2015 12:33 am

Labinot Tahiri e mbron Hashim Thaçin!

Labinot Tahiri e mbron Hashim Thaçin! Largea_labi-hashim1447103997


Këngëtari i njohur i estradës shqiptare, Labinot Tahiri ka qenë pjesë e gojëdhënave kohë me parë se shpreh interesim për çasje në politik. Këtë gjë po e dëshmon edhe vetë këngëtari i cili në një reagim i del në krah, liderit të PDK-së dhe zv.Kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi.
Reagimi i Labit lidhet me raportimet e mediave në vend, ku në disa prej tyre në titull kërkohet largimi i Thaçit. Po në këtë çështje e niset edhe Labi i cili kërkon të dihet, se a do ta kishin një kërkesë të ngjashme po që Kosova do pranohej në UNESCO.



Shkrimi i plotë i Labinot Tahirit:



A do të kerkohej dorëheqja e THAÇIT, po të ishte pranuar Kosova në UNESKO??
Po shkruaj për një temë ose për një të padrejtë që ne shumë shpejt harrojmë mundin që mundohet një njeri të bej mirë për Kosovën, ose vendet tona!
Pik se pari ju kerkoj nga personat e mi në k’të faqe që të kanë kujdes duke mos fyer askend, e sidomos për njerzit që ishin grupi diplomatik atje në Francë!
E pa drejtë është që sot, i kam lexuar disa tituj duke kerkuar dorheqjen e Z, Hashim Thaçit- ish Kryeminstrit dhe tani Ministër i jashtëm i Shtetit tonë Kosova!
A keni harruarë se cili do Lider shtetrorë i yni, ose Minister i Jashtëm shqiptarë atje në Francë nuk mund të lidhë koalicion me asnje nga Shtetet te cilat e kundershtuan pranimin e Kosoves në Unesco!
Unë mendoj, se nese flitet per zhvillimet ne vend, mund te shkruhet e kerkohet cfardo qoftë sepse ketu mund te ndodhin koalicionet, por kurrë atje nuk mund te lidhë asnje nga politikanët tanë miqesi me ata qe na kundershtuan.
Tani, nuk mund te kerkohet dorheqeja për asnjerin nga pala Shqiptare, se nuk eshte e drejtë!
Po të ishte pranuar Kosova në Unesco, a do ta kishit kerkuarë dorheqjen e Z. Hashim Thaçit, sigurisht se ne k’te rast asnjeri nuk e kishte kerkuar!
Prandaj, kujtohuni mire se me kend kemi të bëjë atje nê atë spektakël kunder nesh.
Mos i’a humbni bile mundin.
Të gjithë lobuat, por ishte aktiv në këtë garë Ministri I jashtëm, dhe normal i takon edhe mirnjohja!
Këto fjalë do i thurja për të gjithë miqët e mi Politikan që i kam, e ju e dini cilet i kam.
Nuk është e lehtë sikur të ishit në poziten e Z. Thaçit, sot atje në Francë.
Sot ose neser mund te mirremi vesh mes vete, por kurrë me kundershtarët.
Jam i bindur se me shumë se të gjithë, Thaçi, do ta deshironte Kosoven sot në Unesco, me thuani cili nga ne nuk do ta deshironte një gjë të tillë.
Ndoshta mund të shkruaj shtrembët, por analizoj dhe mendojë drejtë dhe veprojë drejtë!


Me respekt, Labinot Tahiri
Ferizaj, Kosove e Shiperise.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi