Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sylë Mujaj:Pershendetje Agim Gashi

Shko poshtë

Sylë Mujaj:Pershendetje Agim Gashi Empty Sylë Mujaj:Pershendetje Agim Gashi

Mesazh nga Agim Gashi Thu Oct 22, 2009 9:40 pm

Sylë Mujaj:Pershendetje Agim Gashi Q1057122780_2365
Syle Mujaj22. Oktober um 19:50

Teksti im lidhur me temen e Halil Matoshit per zgjedhjet e pergjitheshme me 2010:

Syle Mujaj Duke e pershendetur Halil Matoshin, per kete teme: une mendoj, se krijimi edhe artificial i "krizez se votes" per keto zgjedhje lokale, per nje kohet te shkurter, e te kalohet ne zgjedhjet e pergjitheshme,ne mbeshtetje te miqeve tane amerikane, e angleze, do te kalonim kete krize te pushtetareve mbi popullin e vuajtur,do te menagjohej Kosova, do te shuheshin "keta pushtetar, veq te vjelun qe nga ato takimet fantazme te Vjenes, kuptohet para Pavaresise se Kosoves".
Atehere vota e popullit do te ishte e shenjet, ateher do te ishte vullneti i 99% i daljes ne votime, atehere do te funksionone edhe ligja, ateher nuk do te kishte nervoza e rrahje mu ne parlamentin tone.
Kjo amullin e kaos se kush mundet sa me shpejte te perfitoj /ne kete kohe tranzicioni te ster zgjatur/ nuk lejohet, Kete po e sheh edhe populli se kend e ka votuar deri me tash, a do ta voton me, qka ju solli: vetem skamje e trishtim,
Kosoves se vogel padyshim i duhen zgjedhjet i duhen VLERA te reja,
Nuk i duhen klithes politik qe ndajne regjione ne baza partiake as matrapaz te personave ENIGMATIK, si ishte rasti i javes se kaluar; "se une i bera te gjitha, burgjet, luften, qlirimin.., e shih ska turp te del edhe nje here ne reprizim para popullit veq te stervuajtur, Sikur te ishim nga ndonje shtet i hordhive barbare pra fisi i ZULLUVe, vertet populli e done te verteten per te gjitha se vete i ka bere me sakrificen e lirimit e jo individet qe sot krekosen se paskan marre pushtet, duke harruar se populli nuk e duron pushtetin e tyre kerkon qe te vehet pushtet mbi Kosoven e Pavarur, te menagjohen kufijt, mos ti behet padrejtesi pronave shekullore si me "Maqedonine , me Serbine dhe me Malin e Zi.... Lexo më tutje
Ketu eshte gabim edhe ne filozofin e tyre pushtetare.
Ti provojme te rinjet e Kosoves le te na udheheqin, ne krye me te vetmin grup / se ska tjeter/me tentim edhe politi te avansuar si Albin Kurtin i "Vetevendosjes", jane padyshim me te padjallezuar se sa ato kravatat e trasha te djeshit apo ata te burgosurit qe kane vetem trauma, qe edhe une jam njeri nder ta, ti heqim zili e inate meskine si ne mesjete.
Pikerishte me ngjarjen e fundit qe ndodhi mu ne parlamentin e Kosoves time, kur u rrahen deputetet me ate fjalorin e "Oso Kukes", hej kushe e nisi luften ma i pari,
Nuk don koment eshte turp qe keta tipa te jene ne udheheqjen e popullit tim te Kosoves, qe pa dyshim u qlirua nga pushtuesi serb.
Ky popull ju gezua lirise e tash frigohet nga bandat politiko-kercenuese, kjo nuk pranohet as para gjeneratave te reja para femijeve tane...mjafte me... me pershendetje nga ish i persekutuari dhjete vite ne burgun e Nishit
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi