Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare

Shko poshtë

Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare Empty Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare

Mesazh nga Agim Gashi Mon Dec 14, 2009 2:51 am

Von: Zeqir Duraku (irerku@hotmail.com)
Gesendet: Freitag, 11. Dezember 2009 02:00:25

SHĖRBĖTORJA E SHPĖRKĖNDYER


Prej NĖNĖS dhe BABAIT -sh q i p t a r ė
dhe, nė TOKĖN SHQIPTARE u linde;

por, fare pa shikuar rreth V E T Ė S sate
-he torollake-ksenomane e psikopate
pėlqeve tė bėhėshe pėr BOTĖN shėrbėtore!?!


Dhe, pėr botėn, tėrė jetėn tėnde u mundove!?!
pėr hir t'botės -edhe vend dhe popull T Ė N D
i braktise dhe i injorove!?!...


Po, -kėnd nė BOTĖ s'e shėrbeve TI
dhe s'e mėshirove
pėrveē shqiptarėve qė kurrė pėr ta s'u mėrakose;

ndėrsa, prej mė tė vegjėlve
e deri tė mė tė mėdhenjtė
shqiptarėt sot -ou, sa m j e r i m dhe k o b
-po tė quajnė N Ė N Ė; po t'thurin k ė n g ė
e po t'bėjnė K U L T !?!

...veēse, tė pėshtjella po mė ēohen M U A
pėr kėtė shkak; ndaj,

-me K R U P Ė po e pėrfundoj -kėtu, kėtė KĖNGĖ!!!


20.10.1990





MBROJTĖSI I TĖ SĖ VĖRTETĖS !


. . . Ia kanė dhėnė ēmimin "N O B E L" pėr paqe
"Motrės sė MADHE" apo, "NĖNĖS SĖ SHQIPTARĖVE"

Vetėm dhe vetėm, sepse "Motrės sė M A DH E"
apo, "NĖNĖS SĖ SHQIPTAREVE"
-kurrė nuk ia ka NDI pėr shqiptarėt -asfare!?!

"Motrėn e Madhe" apo, "Nėnėn e shqiptarėve"
e kanė shpėrblyer me ēmimin "N B E L"
-ta merr mendja;
sepse, "Motra e Madhe" apo, "NĖNA E SHQIPTARĖVE"
Tėrė jetėn e vet -me P I E T E T
Iu shėrbeu ZOTAVE, VENDEVE dhe POPUJVE tė huaj

veē, -aspak vendit dhe popullit tė vet!?!


Fakti pėrfundimisht BINDĖS, -se, "Motrės sė Madhe"
apo, "Nėnės sė shqiptarėve"
nuk ia ka NDI pėr shqiptarėt aspak dhe ASKURRĖ
ėshtė e V E R V Ė R T E T A e padiskutueshme

se, AJO -nuk denjoi, -madje, as edhe tė VARROSEJ
-as nė Shqipėri, as nė Maqedoni dhe, as nė Kosovė!?!


Prandaj, "Motrėn e Madhe" apo, "Nėnėn Shqiptare"

"N O B E L I S T E"

e mbėshtesin dhe e vlerėsojnė . . . -veēanėrisht
-ata sh q i p f o l ė s, tė cilėt
ose, janė tė mangėt e tė mjerė -nga K O K A

apo, janė shėrbėtorė tė DJAJVE -mė antishqiptarė
-qė ka B O T A !?!

21.09.2002
======================================

Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare U1_KadriManiGjykatave kombëtare-ndërkombëtare

Ka një kohë të gjatë që ky llapaqen, Zeqir Duraku (irerku@hotmail.com) me kompani po denigrojnë figurat tona madhore: Dr. Ibrahim Rugovën, Nënën Terezë, Skënderbeun...
Këta llapaqena, fëtyrqena, allçakë, rezilë, katilë, xhahilë, kanë paturpësinë që të më bezdisin me paçavurat e tyre të pista nga mutcihanet e nënurave nga vie duhmë muteshurrë, ngase atje i kanë vendbanimet.
Citohet që Bill Clinton të ketë shkuar në Kalkutë e t’ia ketë puth papuçet Nënës Tereze, duke i thënë: Nëna Tereze, ta çova në vend amanetin që ma pate lënë: Ma ke kujdes popullin tim të Kosovës.
Kadri Mani
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare Empty Reagime në faqen "Çamëria" për Durakun!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Dec 15, 2009 11:26 pm

A.G.


Po a ka më idiotizëm shtazarak për atë që e bëri këtë poezi!????? Poe edhe për ata që ja publikojnë këtë mjerim njerzor!


To: tschameria@yahoogro ups.com
From: danelcana@hotmail. com
Date: Mon, 14 Dec 2009 16:08:42 +0200
Subject: RE: [tschameria]

Më fal o para-rendës por...më duhet të të them dy fjalë! Përse e quan IDIOTIZËM?Se nuk ka rimë? Apo se kojo poezi i kushtohet Gonxhe Bojaxhiut? Bën mirë ta sqaroshë,por jo t'ju diktosh të tjerëve mendimin tënd?
Nuk më duket e drejtë të revoltohesh me diçka që nuk ja vlen? Ai që e ka shkruar ka të drejtë ddhe ti ke të drejtë të mos pajtohesh por jo ta quash IDIOTIZËM?




From: agim gashi
Subject: RE: [tschameria]
To: "Cameria Etnikumi"
Date: Monday, December 14, 2009, 7:14 PM


More jo vetëm idiotizëm por edhe plehurinë njerzore mund të jetë ky e asgjë më shumë. Por me njerz të tillë skam dëshirë aqs të ndërroj fjalë sepse të tillët janë armiq të kombit shqiptarë e të tillë fatkeqësisht kemi mjaft akoma.
Mjer kombi që ka të tillë që flasin shqip e shajnë shqip gjakun e tyre. Mos qofshin ata të kombit o Zot i Madh e Ty tu faleshim se fara e tillë gjithmonë ka ndjell tradhëti e furtuna kobzeza!



To: tschameria@yahoogro ups.com
From: bukuresht@yahoo. com
Date: Mon, 14 Dec 2009 11:26:44 -0800
Subject: [tschameria] Kungujt e Ballkanit


Agimi ka te drejte! Zeqiri kurre nuk mund te behet poet ngase te jesh poet don te thote te jesh engjell e jo butak, halabak apo idiot. Serbet i bejne hero kriminelet kurse kungujt tane e fyejne Gjergj Kastriotin, Nenen Tereze, Ibrahim Rugoven. Te jesh kungull don te thote te jesh haramxhi, fanatik dhe munafik.
Kalofshi mire!
Faik Konica


From: agim gashi
To: Cameria Etnikumi
Sent: Mon, December 14, 2009 3:20:01 PM
Subject: RE: [tschameria] Kungujt e Ballkanit


Unë nuk po kuptoj se si po gjejnë vend shkrimet antikombëtare në këtë faqe së cilës janë duke ia humbur autoritetin deri në maksimum. PO a e dini o vllëzër të Çamërisë trime se vetëm kur përmendet emri Çamëri ne ngriheshim në këmbë në shenjë rrespekti. E tani? Tani njerzit duke lexuar gjëra të tilla të tanove, podgurovskave, sherr-adinëve, nabodëve e ndonjë rrugaqi tjetër si ky prsidenti i hajvanëve, po e humbëni autortetin dhe nga dashuria që kishim për Ju tani njerzit po kalojnë në anën e urrejtjes. Unë nuk besoj se njerzit normal mund të lejojnë shkrime të tilla në faqet e Juaja ku pamëshirshëm ofendohen figurat më eminente të kombit, ku falsifikohet historia jo vetëm e kombit por edhe e familjeve të ngushta, ku përdoren fjalë e sharje ndër më të poshtrat e deri te kërcnimet me likuidime fizike. Jetojmë në shekullin XXI ku synohet bërja e njeriut artificial e jo asgjësimi i qenjes kombëtare me mjete primitive e ?r qëllime djallëzore!
Nëna Tereze është Nëna e Botës e jo vetëm e jona. Kemi fatin që ne na ra hise të jemi të saj. A ka komb në botë që Nënën Tereze nuk do të kishte dëshirë ta ketë në gjiun e tyre? A e shifni o njerz se edhe ashtu u munduan të na e vjedhin, të na kidnapjnë, të na e grabsin edhe për së vdekuri fqinjët grabitqarë siq u munduan ta bënin një gjë të tillë edhe Skëderbeun?! Tani na del një ahmak domuz dhe përshkllin poezi kundër një vlere që ska pasuri njerzore që e paguan. E më e keqja se këto shkarravina gjenë vend dhe publikohen nga faqja "Çamëria" !APSURDE më duket mua dhe asesi të gjej shpjegiminadekuat! !!!!!!

Agim Gashi-Gjermani



Me duket se keto funderina, o Agim Gashi, jane hedhur midis nesh nga qarqe regresive shovene te shteteve kufitareve, sepse duket sheshit se s'kane perqasje fetare, por vetem diversion percares ne emer te fese. Mjeranet antishqiptar nuk jane ne gjendje te kuptojne se per Shqiptarin, para se gjithash, eshte kombesia e bekuar direkt nga perendia, dhe jo fete e shumta percarese qe lufttojne kombin tone te mrekullueshem.
Shqiptaret jane kaq te mrekullueshem, sa me s'behet, sepse prirjet e grupimeve fetare i kane quajtur te barabarta perpara Kombit dhe Perendise. Perendia eshte per te tere njerezit e botes, ndersa fete jane per grupime njerezish historikisht te kunderta, ne lufte me njeri tjetrin, jo ne emer te perendise, por ne te maskuar me petkun fetar, luftojne per interesa te ngushta te grupimit, duke shperdoruar emerin e madherishem te Perendise. Ndersa Shqiptaret i kane mohuar keto konflikte te kota fetare brenda kombit. Shqiptaret dhe Te Medhenjte e Shqiperise si Nene Tereza, e kane ngritur larte Kombin duke u vene ne sherbim te njerzeve, qe ua kane pasur nevojen, qofshin Shqiptare apo joshqiptare, qofshin te krishtere, cifute apo myslimane. Kjo eshte madheshtia e Shqiptarit qe bota ka filluar t'a njoh dhe t'a respektoje, ne kundershtim me deshirat e fundamentalisteve te cdo ane, prirjeje apo manipulimi.
Best Wishes,

Prof. Eng. Vedat Shehu
Kulla Havari Nr 2, Ap 3/1
Rr. Brig. VIII,
Tirane, Albania
Tel: + 355 4 244 336
vedshehu@yahoo.com
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare Empty Ky tipi edhe na përgjigjet!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Dec 15, 2009 11:53 pm

PËRGJIGJEM, AGIM GASHIT-GJERMANI, ALBERT VOKES-BUKURESHT DHE, NJËFARË, NIKES NË NEW YORK!!!

Ndërsa i lexoj gjakftohtë e me kujdes të duhur, REAGIMET TUAJA kundër meje (ZEQIR DURAKUT) dhe poezive të mia në fjalë, vijë në përfundim të saktë, -se kam të bëjë, thjeshtë,
me gjysmëanalfabetë dhe me njerëz të mjerë e të shkretë që, përveç tjerash, edhe më
njëqind vështirësi mund ta shkruajnë, diqyshë, qoftë edhe emrin e vetë!?! ...Shqipfolës dhe
shqipfolëse të tillë, shumë mjerisht dhe, akoma më shumë -fatkeqësisht, populli shqiptar
gjithmonë ka pasur shumë; tepër shumë; ka pasur dhe ka për lumë e për det dhe, për kukuuu
e për medeeet!?! ...Ju, ORE ÇOBANË me kravata në qafa e me KOKA-VIÇASH mbi kravata e qafa;
më kundërvihëni si më kundërvihëni, tamam, ashtu siç jeni e si dini, -MUA dhe poezive të mia
të cilat janë të shkruara, njera, para 9 vjetësh; kurse, tjetra, qysh para 20 vjetësh, -së pari,
sepse, JU, ato, ose nuk i kuptoni fare; apo, i kuptoni shtrembër e mangët siç jeni edhe vetë;
ose, edhe ndoshta, s'keni guxim, intelektual jo se jo; po, as njerëzorë që t'i kuptonit drejt dhe
saktësisht: -çfarë porosisin e çfarë thojnë ATO -në realitet, sepse -jeni nivele tepër të ulëta
e primitive-mendore, që të mundënit, YLLIN -madje, edhe ta shihnit, e, lerë më që ta PREKNIT!?!
Për POEZITË E MIA NË FJALË, s'kam çka të them këtu sepse, -ATO vetë thojnë gjithçka të
nevojshme e të domosdoshme, duke filluar prej... më së të thjeshtës e, duke vazhduar e thelluar
edhe deri në thellësitë dhe lartësitë më sublime e suptile që, për KOKAT E JUAJA ANADOLLAKE
DHE SHQIPTARO-MJERANO-MANIAKE, do jenë përherë të papranueshme; të paqarta dhe të
pakapshme!?! Poezitë e mia në fjalë, -janë E VËRTETA VETË; gjykojnë siç gjykon e vërteta;
vlerësojnë e lartësojnë siç vlerëson dhe lartëson E VËRTETA por, edhe DËNOJNË pamëshirëshëm
(në radhë të parë) të gjithë shqipfolësit dhe shqipfolëset që i kanë shërbyer ose, që i shërbejnë
BOTËS dhe qenit e thiut, para se t'i shërbenin dhe t'i shërbejnë popullit dhe vendt të vet!?!

ZEQIR DURAKU
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare Empty Re: Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare

Mesazh nga Agim Gashi Wed Dec 16, 2009 12:47 am

Moderatore te Websajtit Cameria,
Mendoj se kesi dhoje garbzhi qe dikush i quajti poezi nuk ka vend ne faqen tuaj te internetit. Personat qe shtjellohen ne postimet e lartepermendura meritojne nje milion gjera por kurre sharje as nencmime qe mund vetem e vetem te vijne nga kakarroca te ushqyer me plehra te kontaminuar te ujrave te zeza.

Pershendetje dhe ju lutem cenzorim per raste teper ekstreme sikur kjo.



lukejuncaj@aol.com

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare Empty für Albert Voka publikon poezinë e Kadri Manit!

Mesazh nga Agim Gashi Wed Dec 16, 2009 1:11 am



für Albert Voka



Për antirugovistët dhe antiterezistët e dështuar

në fushët të poezisë dhe polemikës, përkatësisht,

për Zeqir Durakun dhe Tafil Durakun,

njëri fanatik islamist e tjetri munafik markist/leninist,

Kadri Mani e ka qëndisur një këngë:





Don Kishtota Sanço Pança


Jua ka ngrënë qulin maca!


Pjesën tjetër tok me dacin


Ejani në vete sytë ju plaçin!


Në ditë pazari ju u marrofshi


Kurrë në jetë mos u gëzofshi


Po përse dolët ju kundër lirisë?


Po pse ia bëni qejfin Serbisë!?


A keni pirë t’nënës kuslloshtër?


Po si u bërët ju kaq të poshtër!?


Edhe u bërët ju si fort stalinistë


Që të dukeni tërësisht të pistë!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare Empty Re: Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare

Mesazh nga Agim Gashi Wed Dec 16, 2009 2:51 am

Zeqir Duraku u vetshpall "Yll"!!!???
Këtë më së miri e tregon edhe reagimi i tij i fundit.

Është yll i kuq /komunist/ i cili paraqet shenjën e shejtanit, me krye të cjapit me brina poshtë, e gojën përpjetë.
Pesë cepat paraqesin mjekrren, brinjët dhe veshët... /Yjet me ngjyra të tjera nuk i përkasin satanait/.
Është edhe gjeni i vetshpallur...
Vazhdo...
Sharja e të tillëve si ti na bën nderë.
Më së miri e shkroi vëllau që tha se nuk ia vlen të reagohet ndaj këtyre monstrave.
Me aspak respekt, pasi nuk e meriton, jo pse na shan ne, por pse mundohesh pa sukses të fyesh personalitetet e mëdha gjithëshqiptare, dhe ke fyer të gjithë fshatarët që janë që të gjithë pothuajse më të mirë se ti. Unë nuk e rrah gjoksin as nuk ndjehem i hendikepuar aspak pse jam fshatar.

P.s. Me kaq përfundojn reagimet e mia.

nika
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare Empty Re: Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare

Mesazh nga Agim Gashi Thu Dec 17, 2009 2:46 am

eh cna gjeti ,eh cna gjeti me kete fare mileti..
fshati digjet e k....krihet!




ore milet ...qe denigroni simbolet shqiptare per idealizmat apo dogmat tuaja..thirrini mendjes!
JEMI NE MOMENTIN E BERJES SE KOMBIT SHQIPTARE!
POLITIKA ESHTE E CORODITUR ...NGA AGJENTURAT RROTULL,NGA KORUPSIONI GALOPANT ...
PO JU KU JENI?!
TE GJITHE NEN SHERBIM TE BERJES SE KOMBIT TONE...1
HYMNI I FLAMURIT TONE JU THERRET !
TE VDEKURIT QE NGA NENTOKA JU THERRASIN!
NE TE GJALLET QE JETOJME PA NJE KOMB DINJITOZ ,JU THERRASIM!
NE SE SDINI CTE BENI ,HESHTNI!
DOGMAT TE BEJNE TE VERBER,TE BEJNE KAMIKAZ!
JO NE NUK DO TJA KTHEJMEVETES!
SHQIPERIA DO TE RROJE SE ZOTI VET E KA THENE ,PER TE PER TE LUFTOJME NE!
moderator te ketij sitti,o kontrollojeni ,o mbylleni!

rovipepi@hotmail.it
www.albanesitalia.blogspot.com
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare Empty Re: Kadri Mani: Padi në gjykatat kombëtare-ndërkombëtare

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi