Pilo Zyba: TË QAJMË NGA E QESHURA - epigrame - me të qeshur e me të ngjeshur

Shko poshtë

Pilo Zyba: TË QAJMË NGA E QESHURA - epigrame - me të qeshur e me të ngjeshur

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Mar 29, 2010 9:42 pm


Autoportret i autorit
Pilo ZybaPilo Zyba: TË QAJMË NGA E QESHURA - epigrame - me të qeshur e me të ngjeshur


ÇMIMI POETIK

Çmim i dhanë poetit, çmim me vlerë,
Sa një potkua kali një dekoratë.
Poeti ecte me kokën lart nëpër erë,
Çmimi kokë varur si i ngratë.POETI

Shkroi një rrjesht, shkroi një faqe,
fantazia e tij rrebesh.
Kthehet e lexon në paqe,
Ç'far shkroi vetë, nuk e mërr vesh!GJYSHJA IME

Gjyshja që fjalës ia dinte gjithë hilet,
Më thosh: - Ki kujdes me fjalën dhe trillet
Se është një mushkë xanxare që s’lidhet.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi