Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Të martën Kuvendi i Kosovës mban seancë të veçantë për Ramush Haradinajn

Shko poshtë

Të martën Kuvendi i Kosovës mban seancë të veçantë për Ramush Haradinajn Empty Të martën Kuvendi i Kosovës mban seancë të veçantë për Ramush Haradinajn

Mesazh nga Agim Gashi Mon May 30, 2011 4:43 pm


Të martën Kuvendi i Kosovës mban seancë të veçantë për Ramush Haradinajn

Shqipe Osmani - Bota sot
Të martën Kuvendi i Kosovës mban seancë të veçantë për Ramush Haradinajn Haradinaj


Kryesia e Kuvendit ë Kosovës ka marrë vendim që nesër, më 31 maj të mbahet një seancë e veçantë në të cilën do të debatohet për procesin e rigjykimit të liderit ë AAK-së Ramush Haradinaj dhe bashkëluftëtarëve të tij. Kërkesa është bërë nga Grupi Parlamentar i AAK dhe është dërguar në Kryesi nga Ahmet Isufi. Kjo kërkesë është mbështetur edhe nga të gjitha grupet parlamentare të Kuvendit të Kosovës, Kuvendi përmes një debati do të bëjë kështu një apel për Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë që të jetë më e shpejtë në procesin e rigjykimit. Ligjvënësit , besojnë se Gjykata Ndërkombëtare do të kuptojë në mënyrën më të mirë të mundshme apelin e qytetarëve të Kosovës .Pra, debati në Kuvend të jetë një apel që njëri ndër udhëheqësit më të vlefshëm të Kosovës të paktën të gjykohet sa më shpjet që të jetë e mundshme në mënyrë që Hradinaj t’i kthehet punës së vetë në Kosovë. Kjo seancë sipas përfaqësueseve të GK të AAK-së, vlerësohet të jetë edhe një solemnitet më të cilin Kosova tregon se po e mbështet liderin e saj Ramush Haradinajn.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi