Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kimete Mehmeti:Ditari im i kohes

Shko poshtë

Kimete Mehmeti:Ditari im i kohes Empty Kimete Mehmeti:Ditari im i kohes

Mesazh nga Agim Gashi Sun Sep 18, 2011 11:14 pm

Kimete Mehmeti:Ditari im i kohes 275688_100000026670101_1077290061_n

Kimete Mehmeti:Ditari im i kohes



Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe te rrish me dike vetem sepse te ofron nje te ardhme te mire do te beje qe heret a vone te kthehesh ne te kaluaren tende....

Me kalimin e kohes...

... ...do te kuptosh qe te martohesh vetem "po ngelesh vetem" eshte nje paralajmerim i qarte qe martesa do te jete nje deshtim total...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe vetem ai qe eshte i afte te te doje me gjithe te metat e tua,pa pretenduar te te ndryshoje,mund te te jape gjithe lumturine qe deshiron...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe n.q.s do rrish ne krah te personit te dashur vetem per te shoqeruar vetmine tende,do perfundosh duke mos dashur ta shohesh me...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe miqte e vertete vlejne me shume se cdo sasi parash

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe miqte e vertete numerohen me gishta,dhe ai qe nuk lufton per te ruajtur miqesine e tyre,heret a vone do perfundoje i rrethuar me miqesi te rreme...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe fjalet e thena ne nje moment ne ikje e siper mund te lendojne personin tjeter pergjate gjithe jetes

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe cdo kush mund te kerkoje falje,por mund te falin vetem ata qe kane nje shpirt te madh...

Me kalimin e kohes

...do te kuptosh qe nqs ke lendur rende nje mik/e,ka shume mundesi qe shoqeria te mos jete kurre me e njejte...

Me kalimin e kohes

...do te kuptosh qe cdo eksperience e jetuar me cdo person eshte e paperseritshme...

Me kalimin e kohes...

... do te kuptosh qe ai qe turperon ose perbuz nje qenie humane,heret a vone do te vuaje te njejtat turperime dhe perbuzje por te shumefishuara...

Me kalimin e kohes

...do te mesosh te ndertosh gjithcka mbi te sotmen,pasi e nesermja eshte shume e pasigurt per te bere plane...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe t;i sforcosh gjerat qe te ndodhin do te beje qe ne fund te mos jene sic i prisje...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe ne te vertete me e mira nuk ishte e ardhmja,por momenti qe po jetoje ne ato caste...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe te tentosh te falesh apo te kerkosh falje,te thuash qe dashuron,te thuash qe te ka marre malli,te thuash qe ke nevoje,te thuash qe do te me kesh mik/e....

para nje varri...

...nuk vlen me...

Dhe kujto keto fjale:

"Njeriu plaket shume shpejt dhe mencurohet shume vone".

...Tamam atehere kur:

"NUK KA ME KOHE"
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi