pershendetje te gjithve

Shko poshtë

pershendetje te gjithve

Mesazh nga dini792 prej Tue Apr 07, 2009 4:15 pm

un jam dini nga janjeva nje vend histori vendlindja e shtjefen gjegjovit
dini792
dini792

Numri i postimeve : 1
Registration date : 20/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: pershendetje te gjithve

Mesazh nga Rrebele prej Mon Apr 20, 2009 8:52 pm

Mire se erdhe Dini792 ne forumin tone! Shpresoj te kaloni si me mire .
Rrebele
Rrebele
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 484
Registration date : 06/01/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: pershendetje te gjithve

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Jun 19, 2009 9:57 pm

dini792 shkruajti:un jam dini nga janjeva nje vend histori vendlindja e shtjefen gjegjovit

Hehehehehehe Dini, unë Ty të përshëndes me këng)n për Shtjefën Gjeqovin dhe të uroj punë të mbarë në përsosjen e zanatit të kompjuterit që beli ja ke anën.

Ja pra edhe përshëndetja:

Shtjefën Gjeqovit

Agim Gahi


Se ç´na erdhi nji lajm i zi
Vranë Gjeqovin në lumin Dri!


Moj Janjevë e vogël
E bukur më je
Se linde njeriu
Që u mundu për ne.


Ishte ai mësues
Edhe edukator
Për ta mbledhë Kanunin
Udhtoi n´shi e n´borë.


Moj Janjevë e vogël
E bukur më je
Se linde njeriun
Që u mundu për ne.


Ia zunën pritat
E vranë në tradhëti,
U skuqën val´t e Drinit
Me gjakun e Tij.


Moj Janjevë e vogël
E bukur më je
Se rrite njeriun
Që u mundu për ne.

1974 Janjevë
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: pershendetje te gjithve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi