Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mentor Thaqi:MIRËNJOHJE, FALËNDERIM DHE NGUSHËLLIM PUBLIK!!!

Shko poshtë

Mentor Thaqi:MIRËNJOHJE, FALËNDERIM DHE NGUSHËLLIM PUBLIK!!! Empty Mentor Thaqi:MIRËNJOHJE, FALËNDERIM DHE NGUSHËLLIM PUBLIK!!!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jan 31, 2012 2:43 pm

Mentor Thaqi:MIRËNJOHJE, FALËNDERIM DHE NGUSHËLLIM PUBLIK!!! 420308_354122117950533_100000582437455_1232608_63843249_nMentor Thaqi:MIRËNJOHJE, FALËNDERIM DHE NGUSHËLLIM PUBLIK!!! 275246_100000582437455_2097760_n

Mentor Thaqi:MIRËNJOHJE, FALËNDERIM DHE NGUSHËLLIM PUBLIK!!!

Njeriu i ndershëm, megjithë zymtësinë, mallëngjimin, merzinë, vajin në buzë e lotin në sy e teposhtë faqeve në dhimbje për humbjen fizike të vëllaut të dashur si moterjona/moterimja Mahije Ferataj, nuk harron të nderon e respekton vëllëzërit për ndonjë përkrahje sado modeste si rasti im me vargjet e mia! Ja se çfarë më shkruan në komentim motermira jonë:

Mahije Ferataj: Ndonëse, faleminderimet janë më e pakta që në këtë rast mund t’ju bëj, për këto vargje të madhërueshme që më përsosmërinë e fjalës e përshkruani në detaje karakterin e qenies së tij! Ju shpreh mirënjohjen më të thellë, në emër të familjes sime për këtë nder të madh që na e bëni!
Nuk kam arrit ta kuptoj se sa kohë e keni njohur mirëpo vargjet Tuaja më thonë një jetë të tërë!
Një portretizim aq të qëlluar të figurës së tij, vetëm një bashkëkombas, mik nderi i familjes mund ta bëj!
Them sinqerisht, në gjithë këto vite jete nuk më ka rastis të lexoj diç më të përkryer se kjo poezi, ndofta pse më ka prekur në thelb, apo ndofta lidhja e gjakut që ngre në krye Krenarinë për ekzistencën e emrit të tij!
Çdo varg, fjalë dhe shkronjë është përdorur me mjeshtrin më të lartë, ashtu siç e do rendi…Prandaj edhe janë FITIMTARËT! Që në kohëhumbjesh rendi, u thurin lavde sakrificave deri në vetëflijim të ikonave të kombit, që me urtësinë e fjalës e ruajtën bardhësinë në ditë të vrugta pa t’vetmen njollë!Punë Sizifi, qebesa gjersa të tjerët ngarendin pas parasë dhe pushtetit!!!
Jeni i madhërishëm, z. Thaçi! "

Mentor Thaqi: Shumë e nderuara dhe dashura motermira jonë Mahije, së pari përzemërsisht dhe shpirtërisht marr pjesë në dhimbjen tuaj familjare e qebesa poaq edhe kombëtare në përvjetorin e shkuarjes në amshim të Fadilit tonë! më ke pyetur se sa gjatë e kam njohur Fadilin!?! E kam njohur prej që e njoh aktivitetin atdhetar, prej që e njoh LDK-në, prej që e njohu vet Vota Popullore dhe atë disa mandate rresht me shumicën apsolute, , e njoh nga dashuria e Presidentit Rugova e
Hafiz Gagica, të ndjerit të pavdekshëm Heroit Salih Çeku, të Sabit Rrustemi-t, të Musa Jupolli-t, Kujtim Hajdaj, Agim Gashi, Rexhep Elezaj, Myftar Dragidella, ...., veprimtarëve të palodhshem rugovian, ..., e njoh aq sa më mjafton për konstatimin tim se ishte KOLOS Kombi, por që kam edhe shum e shum për të mësuar nga Jeta dhe Vepra e TIJ Kolosale! Nderim të përjetshëm!

Mentor Thaqi VS., 30/31.01.2012
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi