Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Etrit Hasler, përkrahës i komuniteti shqiptar në Parlamentin e Kantonit të St. Gallenit

Shko poshtë

Etrit Hasler, përkrahës i komuniteti shqiptar në Parlamentin e Kantonit të St. Gallenit Empty Etrit Hasler, përkrahës i komuniteti shqiptar në Parlamentin e Kantonit të St. Gallenit

Mesazh nga Agim Gashi Thu Feb 23, 2012 10:02 pm

Etrit Hasler, përkrahës i komuniteti shqiptar në Parlamentin e Kantonit të St. Gallenit


Etrit Hasler, përkrahës i komuniteti shqiptar në Parlamentin e Kantonit të St. Gallenit Votimi-ertrit

Kë duhet të votoni më 11 mars
Të dashur bashkëkombas, Të nderuar votues,
Më 11. Mars të këtij viti do të mbahen zgjedhjet për Parlamentin e Kantonit të St. Gallenit.
Në qarkun e St. Gallenit do të garojë edhe Partia Socialdemokrate e Zvicrës.
Në listë të kësaj partie është edhe kandidati Etrit Hasler, i cili me angazhimin dhe guximin e tij, ka bërë që shpeshherë të jetë krah i fuqishëm i të huajve në Zvicër, dhe padyshim krah i forte edhe i komunitetit shqiptar.
Etrit Haslerin ju mund ta votoni 2 herë. Votimi bëhet duke shkruar emrin e tij në fund të listës përkatëse, së bashku me numrin rendor, dhe duke fshirë me një vijë stilolapsi - tej e përtej, një emër të një kadidati tjetër nga lista. Nëse i lexoni me kujdes emrat e kandidatëve, dhe pasi t`i keni lexuar të gjithë emrat, nuk do ta keni të vështirë ta gjeni emrin që duhet… Para 4 vitesh, Etritin, pak vota e ndanin nga emrat e atyre që fituan vota të mjaftueshme për parlament.
Kësaj rradhe, me angazhim të të gjithëve nga pak,
do bëjmë që përmes Etritit, të kemi një gjysmë zëri shqiptar
në parlamentin e Kantonit St. Gallen.
Me respekt, Grupi për mbështetjen e kandidaturës së Etrit Haslerit.
Për mbështetje më konkrete, kontaktoni në Tel.: 076 269 35 00
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi