Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LDK-ja asnjëherë nuk kërkoi zbardhjen e vrasjes së Malokut dhe Mustafës

Shko poshtë

LDK-ja asnjëherë nuk kërkoi zbardhjen e vrasjes së Malokut dhe Mustafës Empty LDK-ja asnjëherë nuk kërkoi zbardhjen e vrasjes së Malokut dhe Mustafës

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jun 05, 2012 10:25 pm

LDK-ja asnjëherë nuk kërkoi zbardhjen e vrasjes së Malokut dhe Mustafës


LDK-ja asnjëherë nuk kërkoi zbardhjen e vrasjes së Malokut dhe Mustafës Ldk05
“Nuk e di pse kërkojnë kokën time shqiptarët, sepse për serbët e di pse dhe si”, do të më thoshte Enveri teksa po pinim kafe në lokalet e “Qafës” afër lokaleve te restoranti “Dora”! Në një intervistë dhënë gazetave daneze më 2000, unë pata shprehur dyshimin që Enveri u vra nga shqiptarë të shitur tek serbët! Lutem të jem gabim, apo ashtu si e ka ndie edhe Jusuf Gërvalla!? Adnan Merovci, e di patjetër kush e kishte vizituar i fundit Enver Malokun, para se të vritej. Sepse për të hyrë në QIK aty ishte edhe Adnani, apo?! Mbase, ai njeri mund të bëhet çelësi i vrasjes së Enverit!?
Duke folur për vrasjen e Xhemajl Mustafës, Adnani përsëritshëm luan me gjuhën. Mbase mund ti shkojë si inxhinier e jo poet a shkrimtar, por të thuhet se “Njerëz si Xhema i duhen Zotit më herët, dhe këtu e shoh arsyen e vdekjes së tij të hershme”, kjo nuk përkon me kurrfarë logjike; as gjuhësore e më së paku me njerëzoren!
Sikur Enveri, edhe Xhema u vra në pikë të ditës dhe para shtëpisë...


(Tekstin e plotë mund ta lexoni të mërkurën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)

Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi