Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Xhevat Rexhaj- Agim Gashit

Shko poshtë

Xhevat Rexhaj- Agim Gashit Empty Xhevat Rexhaj- Agim Gashit

Mesazh nga Agim Gashi Mon Aug 27, 2012 12:08 am

Xhevat Rexhaj- Agim Gashit 226695_208970512466703_7486920_n

Xhevat Rexhaj- Agim Gashit

Xhevat Rexhaj- Agim Gashit 554807_463705570326528_763211017_n
Të shkruhen disa fjalë për njerëz të veqant nuk është e lehtë, ngase dikush do të mund të thotë se ai apo ajo meriton më shumë, nga ana tjeter të shkruhet shumë për dikend e që nuk e meriton atëhere del diç artifi
ciale, andaj une dua ti them vetëm disa fjalë për një Njeri, një shqiptarë, një poet, një këngëtar dhe shkurt e shqip një veprimtarë të fort të qështjesë shqiptare në përgjithësi dhe asaj
të Kosovës në veqanti, e ai është AGIM GASHI. Agim Gashi na dha, po na jep dhe do të na jep shumë çka të duhur dhe të dashur për shpirtin dhe mendjen tonë shqiptare, Agim Gashi, luftoi me kohën, e mundi kohën, luftoi me vargje e mundi varfërin e të shkruarit pa cenzurë luftoi me tela sharkie e çiftelie dhe e mbushi zemrën dhe shpirtin e shqiptarit me optimizëm, zani i tij u këndoi vlerave shqiptare e tingëllima e tij e mbajti lartë të mirën shqiptare, duke filluar nga Gjergj Kastrioti, Nanan Tereze, Adem Jasharit e Sali Cekajt e deri te i Madhi i kombit shqiptarë Ibrahim Rugova.... Athua a patem mundësi të i kthenim diçka në kohët kur ai pati nevoi për ne? kam frikën se jo! ngase po nisem edhe nga vetja e ime! por megjithatë Agim Gashi e dinë shumë mirë se ne e deshëm dhe e duam atë, jemi me te dhe do jemi me te edhe pse kjo kohë e pa kohë është shumë dinamike, atëhere lum ne që të kemi o Agim Gashi e kofsh i bekuem nga Zoti, respekt e e respekt gjithnji....
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi